Рішення уряду України про скасування мораторію на вимкнення світла, газу та води через борги на житлово-комунальні послуги, ймовірно, не матиме для населення критичного впливу.
Про це розповів виконавчий директор енергоефективних міст України Святослав Павлюк в інтерв'ю "РБК-Україна", пише ТСН.
Він зазначив, що самі по собі тарифи, які, можливо, здаються високими, є інструментом економіки, а не соцдопомоги.
Роль уряду має зводитися до того, щоб надавати субсидії тим, хто не може оплачувати послуги ЖКП.
Відключення за несплату: що робити, якщо не проживаєте у квартирі понад 30 днів
Нагадаємо, згідно з постановою №1405, якщо споживач не проживає за своєю адресою понад 30 календарних днів, потрібно надати заяву та документальне підтвердження постачальнику комунальних послуг в електронній або паперовій формі. Це можуть бути довідки з місць тимчасового проживання, роботи, навчання, лікування, військової служби, відбування покарання тощо. У такому разі йому не виставлятимуть рахунки.
Експерт зазначив, що відключення в короткі періоди створить навантаження на самі компанії. Та й випадки, коли приходять рахунки за відсутності фактичного споживання, трапляються постійно, а потім у систему неможливо завести показник менший, ніж вона "намалювала", потрібно вимагати звіряння-перевірки.
Як вплине скасування мораторію на споживачів
На думку директора спеціальних проєктів НТЦ "Психея" Геннадія Рябцева, жодних критичних наслідків скасування відповідного мораторію для населення немає.