З 1 квітня в Україні скасують десятки тисяч посад: хто може залишитися без роботи

В Україні планують провести оптимізацію штатних посад у системі держорганів влади. Уряд прийняв рішення скоротити близько 19,3 тисячі посад з 1 квітня поточного року. Про це повідомили на офіційному порталі Міністерства фінансів, пишуть Новини.LIVE.

Чому скорочують посади

У відомстві зазначили, що вакантні посади за системою оплати праці, що діяла до 2024 року, мали вагому роль для міністерств. Коли там була велика кількість вакансій, а обсяг фонду оплати праці рахували за граничною чисельністю, це давало передумови для його економії та призводило до виплат більшої зарплати.

Після проведення аналізу оплати праці в держорганах виявилось, що в деяких з них обсяг стимулюючих надбавок був необмежених розмірів. Деяким працівникам необґрунтовано призначались великі суми доплат, приміром, 620 %. Щоб виправити цю ситуацію, Кабінет Міністрів втілив реформу оплати праці в держорганах.

"Тому уряд у 2024 році реалізував реформу оплати праці, запровадивши нову грейдову систему посадових окладів в органах державної влади", — сказали у міністерстві.

Оплата праці чиновників у 2024-му

Для стандартизації оплати праці у межах нової системи застосували групування посад за певними ознаками. Зараз заробітну плату посадовців розділяють на дві частини, що унеможливить нарахування захмарних надбавок. А саме:

  • стала складова - 70% (посадовий оклад, надбавка за вислугу років, доплата за ранг держслужбовця, грошова допомога, що виплачують разом з наданням щорічної відпустки);
  • варіативна складова - 30% (різноманітні премії, компенсації за додаткове навантаження).

При цьому посадові оклади визначаються, виходячи з класифікації посад, наведених у каталогу типових посад держслужби. Враховується щорічне співставлення рівня оплати праці посад у державному апараті з приватним сектором країни.