Законопроєкт про мобілізацію: які норми увійшли в остаточний варіант і коли його ухвалять у Раді

Вчора, 9 квітня 2024 року, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершив підготовку тексту законопроєкту № 10449 про мобілізацію до другого читання. Документ розглядався в Комітеті протягом двох місяців.

Які основні норми увійшли в остаточну версію мобілізаційного законопроєкту, повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Основні положення законопроєкту про мобілізацію

В остаточній версії, за яку голосуватимуть депутати ВР у другому читанні, містяться такі норми:

  • особи з інвалідністю та звільнені з полону мають право на демобілізацію;
  • військовозобов'язані, які раніше були визнані обмежено придатними, повинні пройти повторну ВЛК протягом 12 місяців;
  • особи, які отримали II або III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби;
  • військовослужбовцям, які уклали перший контракт, надається право на компенсацію 50% першого внеску за іпотечним кредитом;
  • обмеження консульських послуг для чоловіків віком 18-60 років без військово-облікових документів.
  • виплата щомісячної надбавки 10 тисяч гривень за особливості проходження служби всім військовослужбовцям;
  • щомісячні виплати військовослужбовцям 70 тисяч гривень за участь у бойових діях "на нулі" та виконання завдань контрнаступу;
  • обмеження права на керування транспортними засобами чоловікам, які не оновлюють військово-обліково дані та ухиляються від мобілізації, - на вимогу ТЦК.

Водночас з нової версії документу виключили положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців. Як підтвердив член Комітету Олександр Федієнко, виключення питання демобілізації із законопроєкту ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Уряд зобовʼязаний внести на розгляд ВР окремий законопроєкт із цими положеннями.

Відомо, що 13 членів комітету проголосували за цю версію законопроєкту, 5 – утрималися. Документ направлено до парламенту, де нардепи визначатимуть його подальшу долю.

Очікується, що Рада розпочне розгляд законопроєкту про мобілізацію 10 квітня. Закон має вступити в силу через місяць після прийняття.

Новини компаній
16:20, Сьогодні