Нещодавно команда вчених провела масштабне дослідження, за результатами якого було визначено найбільш вдалий час для тренувань для людей з ожирінням. Виявилося, що фізичні вправи зранку та вдень не такі корисні, як тренування у вечірній час.
Дослідники проаналізували дані майже 30 000 чоловіків та жінок із ожирінням, з який 10% страждали на діабет 2 типу. За підсумками, ті учасники, які виконували більшу частину аеробних вправ у період з 18:00 до опівночі, мали найнижчий ризик передчасної смерті та розвитку захворювань серця.
Інше дослідження показало, що є зв’язок між фізичними вправами та додатковою користю для здоров’я людей, що страждають на діабет 2 типу. Проводячи наукову роботу, фахівці вивчили інформацію про 29 836 людей, зареєстрованих у базі даних Британського біобанку. Їхній середній вік складав 62 роки, понад половина учасників – жінки.
Учасники дослідження протягом тижня носили на зап’ясті акселерометр. Завдяки цьому фахівці отримали точні дані про фізичну активність від помірної до високої (MVPA) кожної людини.
Серед учасників ті, у кого переважна частина такої активності припадала на пізній вечір, мали найнижчий показник ризику смертності від усіх причин, розвитку серцево-судинних захворювань і мікросудинних патологій.
Найбільше фізична активність у вечірній час допомогла людям, які страждають на діабет 2 типу та ожиріння.