Зазвичай ми уважно слідкуємо за умовами зберігання та терміном придатності продуктів харчування, але забуваємо, що кожна кухонна річ має свій термін придатності.
Кухонне начиння та інструменти для приготування їжі потрібно час від часу переглядати та замінювати. Адже використання кухонних предметів, які вже стали непридатними, може негативно відобразитися на нашому здоров'ї.
Губка для миття посуду
Губки, якими ми миємо посуд, збирають на собі дуже багато мікробів. Будь-яке чищення цих предметів для продовження використання є неефективним. Тому їх лід просто викидати. Фахівці радять змінювати губки не рідше одного разу на тиждень. Більш довговічними є щітки для миття посуду.
Обробні дошки
Ці предмети ми використовуємо майже щодня, при цьому вони постійно пошкоджуються ножем. Кожна подряпина є сприятливим середовищем для розвитку шкідливих мікроорганізмів, які можуть потрапити в наш організм та спричинити серйозне отруєння. Якщо на дошці багато пошкоджень, не варто зволікати з її заміною на нову.
Сковороди з антипригарним покриттям
Через багаторазове миття, вплив високих температур, дряпання посуду покриття такого посуду зношується. Тоді під час приготування в страви потрапляють мікропластик та хімічні речовини. Максимальний термін використання антипригарної сковороди – 5-7 років, але якщо покриття пошкодилося раніше, її слід негайно викинути.
Кухонні рушники
Рушники на кухні використовують для витирання посуду, збирання бризок на плиті, на столі тощо. Вони дуже швидко забруднюються і стають розсадниками бактерій. Тому міняти кухонні рушники потрібно щодня. Їх слід ретельно прати та добре просушувати.
Лопатки, ложки та пензлі
Дерев'яні, пластикові та силіконові лопатки і ложки з часом тріскаються та деформуються, стаючи сприятливим середовищем для вологи та бактерій. Тому їх також варто регулярно заміняти. Це ж стосується кондитерських пензлів, які потрібно змінювати при перших ознаках деформації щетини.
Пластикові контейнери
У цій тарі зручно зберігати залишки їжі або готові до вживання закуски. Слід враховувати, що пластик доволі швидко пошкоджуються та деформуються, накопичують запахи. Потрібно уважно стежити за станом пластикового посуду і не використовувати, якщо у ньому є тріщини або інші пошкодження. Максимальний термін використання пластикових контейнерів для їжі – 6 місяців.