Збільшення відпустки, грошових виплат і винагород: що чекає на військовослужбовців із 18 травня

Новий закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня 2024 року. Зокрема, документом передбачено запровадження низки заохочень для військовослужбовців. Які нові виплати очікують на військових в тилу і на фронті, хто зможе отримати сертифікат на авто та які ще нововведення заплановані в межах закону, повідомляє ТСН.

Як держава заохочуватиме військових

У законі про мобілізацію йдеться про такі заходи мотивації для професійних військових і охочих долучитися до ЗСУ:

  • військовослужбовцям, виведеним поза штат у зв’язку з потребою в тривалому лікуванні, зберігається грошове забезпечення протягом усього строку безперервного перебування на лікуванні у закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування;
  • виплати документально підтверджених витрат на відрядження, на харчування та фінансування інших власних потреб (наприклад, добові витрати у зв’язку з відрядженням);
  • до строку вислуги у військовому званні зараховується час перебування у відпустках для догляду за дитиною;
  • щорічна основна відпустка надається частинами протягом календарного року, причому основна безперервна частина становитиме не менше 15 календарних днів;
  • додаткова відпустка 90 календарних днів без поділу на частини надається після звільнення з полону зі збереженням грошового забезпечення;
  • врахування у вислугу років одного місяця служби за три місяці за перебування безпосередньо в районах бойових дій під час дії воєнного стану.

Крім того, передбачається й інша відчутна допомога від держави:

  • допомога з купівлею авто та житла;
  • сертифікат на купівлю транспортного засобу розміром 150 000 грн, які можна буде отримати протягом 3-х місяців від дати укладення контракту;
  • військовослужбовці, які укладають перший контракт, матимуть право на компенсацію 50% від першого внеску за іпотечним житловим кредитом, додатково 100 000 грн після першого року військової служби, та ще 100 000 грн — після другого;
  • військовослужбовцям та їхнім дружинам (чоловікам) не нараховуватимуть проценти за користування кредитом, штрафні санкції, пеню за невиконання зобов’язань перед банками та іншими організаціями (за винятком кредитів на авто та нерухомість).

На скільки збільшать виплати військовим

У Міноборони оновили розміри деяких виплат як нагороду для військових. Зокрема, одноразова грошова допомога при укладанні контракту становить: рядовий склад — 24 224 грн, сержантський і старшинський склад — 27 252 грн, офіцерський склад — 30 280 грн.

Військовослужбовці, які проходять службу безпосередньо на лінії зіткнення, отримуватимуть 20 100 грн основного грошового забезпечення плюс 100 тисяч грн за участь у бойових діях і 70 тисяч грн за кожні 30 днів на лінії бойового зіткнення. Додаткові виплати передбачені також інструкторам в учбових центрах ЗСУ та курсантам.

Розмір грошової виплати у разі полону чи зникненні безвісти — 100 тисяч гривень.

Отже, тепер звичайний піхотинець в ЗСУ зможе отримати до 190 тисяч зарплати, а офіцери ще більше.

Також значно підвищили грошову винагороду за знищену російську техніку. Наприклад, за знищений танк - більше 48 тисяч грн, за РСЗВ - трохи більше 60 тисяч, за бойовий літак - 121 тисячу. Найбільша виплата передбачена за знищення корабля 1 рангу - 243 600 грн. Крім того, за влучні постріли по ворогу надаватимуть і додаткову відпустку, але не більше 15 днів.

При цьому, як уточнюють у Міноборони, знищення техніки потрібно обов’язково підтвердити. Найкраще, якщо вдасться зробити відео чи фото підтвердження, але підтвердженням може бути і запис командира в журналі.

Щоб отримати ці гроші, потрібно, щоб у журналі бойових дій був запис, щоб було донесення. І бажано, щоб була фото- чи відеофіксація. Зважаючи на те, що зараз ведеться сучасна високотехнологічна війна і практично на кожному командному пункті є картинка з безпілотника з поля бою, це не повинно бути великою проблемою, - пояснив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

Очікується, що нові виплати забезпечать не лише гідну грошову винагороду для українських захисників, а й будуть мотивувати новобранців йти в Сили оборони.