Низка підприємств в Україні отримає право на "економічне бронювання" співробітників: Гетманцев назвав критерії

В Україні деякі підприємства можуть отримати право на бронювання співробітників від мобілізації. Це стане одним з привілеїв для членів так званого Клубу "білого бізнесу", про який йдеться в законопроєкті № 11084, ухваленому Радою в першому читанні.

Яким критеріям мають відповідати підприємства, яким буде надано право на бронювання співробітників, розповів голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю OBOZ.

За словами Гетманцева, метою Клубу "білого бізнесу" є створення більш прозорих умов і стимулювання підприємств дотримуватися податкової дисципліни. До нього потрапляють малі, середні та великі підприємства, які відповідають трьом головним критеріям:

  • податкове навантаження не менше, ніж у середньому по галузі;
  • зарплата не менше середньої по галузі в регіоні;
  • відсутність податкових правопорушень (податкового боргу).

Ми розглядаємо можливість до другого читання включити для членів Клубу білого бізнесу право на бронювання співробітників, – зазначив Гетманцев.

Нардеп зазначив, що це буде моделлю економічного бронювання. На його думку, воно дозволить підприємствам забезпечити стабільність роботи під час воєнного стану, зберігаючи ключових працівників на робочих місцях.

Крім бронювання працівників, підприємства, які входять до Клубу, матимуть інші привілеї:

  • прискорене відшкодування ПДВ;
  • індивідуальні податкові консультації;
  • комплаєнс-менеджер, який буде супроводжувати діяльність платника податків, надаючи консультації та допомагаючи уникнути проблем з податковими органами.

Для підприємств, які не є членами Клубу, взагалі нічого не змінюється. Якщо когось дратують такі умови, Гетманцев пропонує виконати ці умови та ставати членами Клубу. Він зазначив, що умови вступу є прозорими і доступними для всіх, хто готовий працювати чесно.