Якщо не забрати повістку з пошти: яке покарання загрожує військовозобов'язаному

В Україні вже після 16 липня співробітники ТЦК почнуть надсилати військовозобов’язаним чоловікам повістки поштою. Для багатьох не зрозумілими є основні деталі процесу вручення повістки.

Відповідно до чинного законодавства, ТЦК будуть надсилати повістки двома варіантами:

  • на адресу, яка була вказана під час уточнення даних – якщо військовозобов’язаний оновив дані через ЦНАП або додаток "Резерв+" протягом відведених 60 днів;
  • на адресу "прописки", що вказана в реєстрі "Оберіг" – якщо військовозобов’язаний не уточнив адресу протягом відведених 60 днів.

Надсилати повістки будуть рекомендованим листом з повідомленням про вручення - поштою з оголошенням цінності та з описом вкладення. Тобто такі повістки не залишатимуть в поштових скриньках.

Повістка буде вважатися врученою, якщо:

  • військовозобов’язаний отримав листа "з рук в руки";
  • військовозобов’язаний відмовився отримувати листа - тоді працівник пошти має зробити відповідну відмітку на листі та повернути його в ТЦК;
  • знайти одержувача за вказаною адресою не вдалося – тоді працівники пошти також зроблять відповідну позначку на листі та повернуть його до ТЦК.

У будь-якому з трьох варіантів повістка вважатиметься належно врученою. Після цього військовозобов’язаний має протягом 14 днів явитися у військкомат і встати на військовий облік. У разі ігнорування вимог закону на чоловіка накладуть адміністративний штраф за ухилення від мобілізації без його присутності та подадуть у розшук.

Згідно з законопроєктом №10379, який підписав президент, штраф за ухилення від військового обліку збільшується з 17 000 до 25 500 гривень.

Новини компаній
16:20, 28 листопада