Купання у відкритому басейні влітку: медики розповіли про 6 ризиків для здоров'я

Плавання у басейні в спекотну літню погоду дозволяє освіжитися, збадьоритися та охолодити організм. Це популярна розвага, коли до природного водоймища далеко. Проте вона не обходиться без ризику для здоров'я.

Які реальні небезпечні наслідки може приховувати в собі купання в басейні влітку, розповіли у виданні HealthDigest.

Чим можна заразитися в басейні

Басейнами користується велика кількість людей, які можуть бути переносниками різних видів бактерій, вірусів, грибків. Потрапляючи у воду басейну, мікроби можуть розмножуватися, ставати більш агресивними та спричиняти захворювання в інших відвідувачів. Небезпечна інфекція може поширюватися через частки мертвих клітин шкіри, волосся, піт, плівки, рештки сонцезахисного крему та навіть екскременти.

Про ймовірні ризики, які хвороби можна "підчепити", купаючись у басейні, розповіли лікарі різних спеціальностей.

Через потрапляння води, що містить бактерії, може виникнути запалення вуха. Серед симптомів – біль, набряк, свербіж. Лікування передбачає прийом антибіотиків і знеболювальних засобів. Для запобігання зараженню варто надягати в басейн купальну шапочку, використовувати затички для вух та ретельно протирати слухові проходи після плавання.

У басейні є ризик заразитися мікробом Cryptosporidium, який спричиняє сильні розлади травлення. Інфекція проявляється нудотою, блювотою та водянистою діареєю, що може тривати до двох тижнів, причому перші симптоми можуть виникнути лише після кількох днів після зараження. Крім того, діарею можуть викликати норовірус, бактерія E.coli. Для запобігання зараженню слід уникати ковтання води у басейні та завжди приймати душ одразу після плавання.

Для знезараження води в басейні зазвичай використовують хлор, який може спричинити виникнення одного з різновидів дерматиту – хлорного висипу. Проявляється він почервонінням, свербінням і підвищеною чутливістю шкіри. Для профілактики слід приймати душ після відвідання басейну.

Під час прогулянок у громадському басейні босоніж можна заразитися грибковою інфекцією. Грибок може потрапити навіть через мікроскопічний поріз і надовго "поселитися" в організмі.

Крім мікозу, є ризик зараження збудниками підошовних бородавок, стригучого лишаю, які там процвітають. Тому слід взувати спеціальне взуття для відвідин басейну.

Це дуже заразна вірусна шкірна інфекція, яка може вражати людей будь-якого віку та зберігатися роками без належного лікування. Симптоми – рожеві прищики на тілі, які можуть запалюватися і наповнюватися гноєм. Інфекція часто поширюється через предмети загального користування та громадські місця, зокрема басейни.

Легіонельоз – гостра легенева інфекція, якою можна заразитися, вдихаючи краплі зараженої води. Вона проявляється болем у грудях, утрудненим диханням, кашлем, лихоманкою. Частіше заражаються діти та дорослі із ослабленою імунною системою.

Новини компаній
15:13, Вчора