В Україні реалізують експериментальний проєкт, спрямований на модернізацію процесів військового обліку. Новий документ розробили в Міноборони, відповідну постанову прийняв Кабінет міністрів. Про основні нововведення розповіла заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко.
Кабмін ухвалив нові правила військового обліку для чоловіків за кордоном: що змінилося
Тепер процес обліку призовників буде автоматизовано. Хлопцям не доведеться проходити медичну комісію, а всі необхідні дані про них зберуться з інших реєстрів. Це значно заощадить час як працівникам ТЦК, так і хлопцям, які вставатимуть на облік, - зазначила вона.
Тобто чоловіки від 17 до 25 років, у тому числі ті, хто перебуває за кордоном, будуть автоматично ставати на військовий облік як призовники.
Ще одна важлива зміна стосується верифікації даних про всіх чоловіків віком від 16 до 60 років. Це буде реалізовано завдяки взаємодії між Державною міграційною службою, Міністерством юстиції та Адміністрацією Державної прикордонної служби. Актуалізація даних допоможе виправити можливі помилки, а також уникнути ситуацій, коли повістки відправляються громадянам, які померли або перебувають у місцях позбавлення волі.
Перевірка актуальності військово-облікових документів для чоловіків 18-60 років, які перебувають за межами України, проводитиметься через електронну взаємодію з Державною міграційною службою.
Крім того, відповідно до нових правил, чоловіки, які оформлюватимуть паспорт в офіційних українських представництвах за кордоном, автоматично вноситимуться до реєстру "Оберіг". Для цього також не потрібно буде проходження ВЛК.