Відключення електроенергії взимку: у яких українських містах можуть бути найбільші проблеми

З настанням холодної пори року в Україні актуальним стає питання енергопостачання. Оскільки країна все ще переживає війну та російські атаки на критичну інфраструктуру, ситуація з відключенням світла взимку може стати серйозною проблемою. Згідно з прогнозами експертів, тривалість та інтенсивність відключень залежатимуть у різних містах може бути різною, передає 5692.com.ua.

Ключові фактори відключень світла

Основним чинником, що впливатиме на ситуацію, є температура повітря. За словами Олександра Харченка, директора Центру досліджень енергетики, час початку відключень безпосередньо залежить від того, як швидко настануть холоди. Також важливо враховувати можливі російські атаки на енергетичні об’єкти та стан українських атомних енергоблоків.

За словами експерта, якщо температура знизиться до діапазону від 0° до +5°C, це може спричинити короткочасні обмеження енергопостачання на 2-4 години на добу. Однак із подальшим похолоданням, коли температура опуститься до -10°...-15°C, особливо якщо такі умови триватимуть не один-два дні, а кілька тижнів, час відключень може зрости до 14-16 годин. Така ситуація особливо небезпечна для великих міст, які найбільше залежать від зовнішнього постачання електроенергії.

Найбільше вразливі міста

Згідно з оцінками Харченка, найбільш складна ситуація зі світлом цієї зими очікується в трьох великих містах — Києві, Одесі та Харкові. Вони історично сильно залежать від зовнішніх джерел енергопостачання та мають високе внутрішнє споживання електроенергії. 

Однак попри це, влада цих міст активно готується до зимових труднощів. У Києві, Одесі та Харкові ведеться масштабна робота з підготовки до опалювального сезону та створення систем резервного енергопостачання для підтримки критичної інфраструктури.

Позитивні зміни в підготовці

Експерт висловив позитивні оцінки стосовно зусиль місцевої влади багатьох міст, серед яких не тільки Київ, Одеса та Харків, а й Львів, Херсон, Миколаїв, Житомир, Полтава, Дніпро та Вінниця. В цих містах здійснюється підготовка до можливих перебоїв із постачанням електроенергії, опалення, води та каналізації. За словами Харченка, незважаючи на те, що частину проєктів неможливо завершити до початку зими, вони будуть важливими у майбутньому та допоможуть покращити стан енергетичної інфраструктури наступного року.

Особливу увагу фахівці звернули на опрацювання схем резервного живлення, які будуть підтримувати роботу систем водопостачання та опалення в разі відключень. 

Вплив атак на енергетику

Не менш важливим фактором, який може вплинути на тривалість відключень світла, є ймовірність російських атак на енергетичні об'єкти України. Харченко зазначає, що успіх обстрілів, їхня спрямованість і наслідки також будуть впливати на стабільність електропостачання. Українська влада та енергетичні компанії активно працюють над тим, щоб зменшити вплив цих атак на енергетичну систему країни, однак цей ризик залишається значним.

Новини компаній
15:00, Сьогодні