Чому в Українській армії багато випадків СЗЧ: реальна проблема

В Україні все частіше говорять про випадки СЗЧ серед військових. У більшості випадків подібне виникає через конфлікти.

Таку думку висловив військовий юрист Тарас Боровський, - передає «Новини.Live».

Неймовірні накази командира

Наразі зарано говорити про тенденцію повернення військових, які вчинили СЗЧ, на фронт. При цьому, вже впроваджено механізм заміни тюремного терміну на добровільне повернення до військової служби.

95% випадків СЗЧ, про які я чув, - конфлікт між бійцем і самодуром командиром, який віддає неймовірні накази. Солдат може хотіти внести нотку раціональності в подібні накази і в них виникає конфлікт, - розповідає Боровський.

Командири люблять користуватися своїми повноваженнями і відносить свого бійця до тих, хто відмовляється виконувати накази.

Найчастіше така ситуація створюється командиром штучно. І поки вище керівництво, скажімо, не промиє йому свідомість, він так чинитиме дуже часто, - стверджує юрист.

Різниця у віці

Подібні конфлікти мають місце бути між юним і ще «зеленим» командиром та чоловіком, який воює, наприклад, ще з часів АТО. Солдат чи сержант може бути дуже досвідченим, і набагато старшим за свого командира.

І дуже часто дорослий мужик приходить і нарікає, що «якийсь малий мені буде розповідати, що мені робити». Такі ситуації виникають часто і вони стають причиною того, що когось записують у СЗЧ, - розповів Боровський.