Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розповів, що співробітники територіальних центрів комплектування цілком можуть виконувати свої обов’язки без допомоги поліції. Але зараз самі ж ТЦК просять, щоб їх супроводжували поліцейські. Чому? Бо питання мобілізації часто викликає неоднозначні ситуації, і присутність поліції допомагає уникнути конфліктів.
Як ТЦК проводить мобілізацію
Поліція ж, за словами міністра, має свій чіткий функціонал: забезпечувати громадський порядок. Тобто, їхнє завдання — слідкувати, щоб усе проходило законно і без порушень прав громадян. Сам Клименко навіть зазначив, що питання, чи повинна поліція брати участь у роботі ТЦК, він вважає "риторичним". У кожному регіоні ситуація різна, і це треба враховувати.
Цікаво, що працівники ТЦК мають право самостійно перевіряти документи. Але чи завжди це проходить спокійно? Очевидно, ні, враховуючи, що вже є офіційні запити до Нацполу про супровід.
До речі, у Верховній Раді вирішили, що воєнний стан та загальна мобілізація в Україні триватимуть до 7 лютого 2025 року. Зокрема, планують мобілізувати до пів мільйона людей. Але тут виникає цікавий нюанс. У деяких регіонах, схоже, ТЦК вже переступають межу своїх повноважень, зокрема організовують так звану "бусифікацію" — це коли військовозобов’язаних буквально "ловлять" у громадських місцях.
Нагадаємо, що у ТЦК та СП працюють 36 тисяч осіб, із яких близько сім тисяч — цивільні. Це підтвердив спікер Міноборони Дмитро Лазуткін.