Заправка — це, здається, просте заняття, яке виконує кожен водій. Вставив пістолет у бак, натиснув на курок — і все. Але насправді тут є кілька важливих нюансів, які можуть допомогти заощадити. Наприклад, чи заправлятися на певну суму або на конкретну кількість літрів? Як не втратити зайві гроші на АЗС?
Чому варто заправлятися за літражем
Досвідчені водії завжди заправляються за визначену кількість літрів. І це не випадково. Виявляється, заправні колонки налаштовані таким чином, щоб видавати точний об’єм пального, але коли ви заправляєтесь за сумою, система може округлити літраж — і часто не на вашу користь. Тобто, якщо ви платите певну суму, колонка може дати менше пального, ніж вам належить.
Це може здатися незначним — кілька мілілітрів на одну заправку. Але, якщо порахувати це за кілька місяців або навіть за рік, то ця різниця може виливатися у чималу суму. Здається, це не дуже справедливо, правда? Але є простий спосіб цього уникнути.
Недолив: чи це шахрайство
Згідно з українським законодавством, допустимий недолив пального на АЗС складає не більше 0,5% — або 50 мл на кожні 10 літрів. Тобто, якщо вам недолили 250 мл на 50 літрів, це ще не є порушенням. Але якщо ви помітили більшу різницю, то варто повідомити про це у Держпродспоживслужбу.
Втім, як показує практика, саме при заправці на суму ризик того, що вам не доллють паливо, значно зростає. Тому досвідчені водії радять не експериментувати і заправлятися чітко по літрах. А якщо у вас є обмеження по бюджету, просто порахуйте, скільки літрів вам можна купити за встановлену суму, і буде все окей.