Залишаємося на зимовому часі: як тепер житиме Україна та чому не всі задоволені рішенням влади

Щороку ми звикли переводити стрілки годинника то вперед, то назад. Восени додаємо годину до сну, а навесні — забираємо. Це стало такою собі традицією: останній вікенд жовтня — назад, останній вікенд березня — вперед. Але тепер все змінюється. У Верховній Раді вирішили: більше ніякого "танцю годинників". Україна залишиться назавжди на зимовому часі.

Що змінилося

Депутати ухвалили законопроєкт, за яким стрілки більше не переводитимуть. Тобто, те останнє переведення годинників, яке ми зробили восени, було фінальним. І це не просто так. Як пояснюють у Раді, головна причина — турбота про здоров’я українців. Кажуть, що організм важко адаптується до цих змін, і це може бути справжнім стресом.

Не всі задоволені

Але, як завжди, є і ті, хто не в захваті. Багато українців вважають, що якщо вже залишати один час, то краще літній. Мовляв, вечори довші, сонця більше — це ж зручніше! Дійшло навіть до того, що активісти створили петицію до Президента, вимагаючи повернути літній час. Чи матиме ця ініціатива успіх — поки що невідомо.

А що кажуть вчені

Науковці, як завжди, мають свою думку. Багато хто з них погоджується: літній час дійсно комфортніший. Наприклад, Анатолій Казанцев, старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії КНУ ім. Тараса Шевченка, пояснює, що Україна розташована в трьох часових поясах. Через це літній час був би для нас більш природним.

Ми так жили 50 років, і ніхто не скаржився, — зазначає він.

Ще він додає, що це питання не стільки економіки, скільки політики. Європа теж поки вагається: залишити літній час чи перейти на зимовий. І Україна, ймовірно, буде слідувати за їхнім прикладом.

Весною ми годинники вже не переводитимемо. Як вплине це рішення на наше життя — побачимо. Можливо, з часом ми й справді звикнемо до нового порядку. А поки що залишається чекати, чи зміниться думка уряду, якщо громадськість і далі наполягатиме на літньому часі.