Нині за межами України перебуває величезна кількість наших людей — близько 6,7 мільйона. Уявіть собі, це як ціла країна, яка тимчасово "переїхала".
Уряд шукає способи повернути людей додому. Наприклад, пропонує країнам ЄС скоротити чи взагалі припинити фінансову допомогу біженцям. А ще є думка про те, щоб обмежити консульські послуги для чоловіків призовного віку. Про такі ініціативи пише іспанське видання El Pais.
Що відомо
До речі, у грудні створили нове Міністерство національної єдності. Його основна місія — розробити шляхи повернення українців додому. Але ось що цікаво: за даними ООН, разом із економічними мігрантами, за кордоном перебуває аж 10 мільйонів українців.
Чому багато хто не поспішає назад
Ну, все доволі просто. Люди бояться, бо ще немає повної безпеки. До того ж життя в Україні для багатьох здається надто дорогим. І медицина, чесно кажучи, поки не така, як хотілося б.
Що думає влада? Там визнають: час грає проти нас. Чим довше люди залишаються за кордоном, тим менше шансів, що вони повернуться. За офіційними підрахунками, від 1,3 до 3,3 мільйона українців можуть залишитися жити за межами держави.