Міністерство економіки нещодавно затвердило зміни в Класифікаторі професій, додавши 50 нових спеціальностей. Серед них є доволі сучасні й навіть специфічні, наприклад, "оператор з пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер)".
А от 42 застарілі професії вирішили скасувати. Наприклад, серед них опинилися такі, як "інструктор з організації роботи народних дружин" чи "прокурор-криміналіст".
Що нового у сферах медицини, правосуддя та поліції
- Медицина: До списку додали такі професії, як "нутриціолог" і "професіонал з медичної статистики". Це ініціатива Міністерства охорони здоров’я.
- Право: За рекомендаціями Верховного Суду та інших правових органів, було оновлено 52 професії. Наприклад, посада "юрисконсульт" тепер має офіційну назву "юрисконсульт (радник юридичний)".
- Поліція: З’явився новий класифікаційний блок для слідчих. Тут уже є такі назви, як "слідчий (поліція)" чи "старший слідчий в особливо важливих справах".
А як щодо інших сфер
- У сфері медіа з’явилися професії "відеограф" та "автор текстів (копірайтер)".
- Для розвитку технологій додали посади типу "майстер з експлуатації та ремонту роботизованих і мехатронних систем".
- Сфера критичної інфраструктури теж не залишилася осторонь: тепер є такі спеціалісти, як "аналітик з оцінки ризиків, загроз та стану захищеності об’єктів критичної інфраструктури".
Чому це актуально
Уявіть, що зараз Класифікатор професій включає 9 180 назв. Вони розташовані за складністю робіт, рівнем освіти та спеціалізації. Здається, велика кількість? Але потреби ринку диктують свої умови, і навіть ці цифри можуть зрости.
До речі, проблема дефіциту кадрів в Україні залишається актуальною через війну. Однак навіть за таких умов ринок праці трансформується, адаптуючи нові професії до реальності.