Отож, новина про те, що вчителі отримають більше грошей, вже розлетілася країною. Якщо ви працюєте у школі, то, ймовірно, це вас зацікавить. З наступного року українським педагогам обіцяють додаткові виплати до зарплат. Спершу це буде тисяча гривень щомісяця — так триватиме від січня до серпня. А от із вересня ця сума зросте до двох тисяч гривень.
Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час поїздки до Запоріжжя. Перші додаткові гроші вчителі мають побачити вже у січні в рамках програми, яку назвали "Зимова підтримка". Ну, звучить непогано, чи не так?
Де гроші, там і питання
Уряд планує витратити на цю програму аж чотири з половиною мільярди гривень. Звучить вражаюче, але давайте розберемось, що це означає для кожного вчителя. Якщо вірити підрахункам, після податків у січні-серпні педагог отримуватиме додатково близько тисячі гривень. А вже з осені — на тисячу більше.
До речі, це ще не всі інвестиції в освіту. Кабмін також виділив 150 мільйонів гривень на підвищення кваліфікації вчителів у межах програми "Нова Українська Школа". І якщо ви помічали, що шкільні автобуси вже давно просять заміни, то знайте: на оновлення автопарку виділять ще 1,6 мільярда гривень.
Зменшення доходів — теж реальність
Але ось що цікаво: одночасно з доплатами на вчителів чекають і нові податки. Після ухвалення податкового закону військовий збір збільшиться. Тож, наприклад, педагог із зарплатою 15 тисяч гривень платитиме додатково 525 гривень податків щомісяця. У підсумку його дохід зменшиться на 3,5%. І хоча тисяча гривень наче допоможе це компенсувати, її реальна користь виглядає не так вже й переконливо.
А як із професією
Попри всі ці нюанси, викладачі англійської мови зараз залишаються дуже затребуваними. Багато компаній готові платити хороші гроші тим, хто має досвід і кваліфікацію. Але загалом реакція суспільства на урядові ініціативи не однозначна.
До того ж варто знати, що у 2025 році мінімальну зарплату підвищувати не планують через дефіцит бюджету. І це вплине на всіх бюджетників. Тож, навіть із новими доплатами, ситуація для багатьох педагогів буде не такою вже й простою.