Чому росія тимчасово зменшила ракетні удари по Україні: аналіз експертів

Україна зараз переживає дивну паузу в масованих ракетних атаках. Чому? Військові аналітики припускають, що це тимчасове затишшя може бути лише підготовкою до нової хвилі атак. Ось що кажуть фахівці.

Протягом останніх днів помітно зменшилася кількість ракетних обстрілів, а також стало менше атак за допомогою "Шахедів". Військовий експерт Владислав Селезньов вважає, що ворог, скоріш за все, накопичує сили для масштабного удару.

Розвідка каже, що у них є близько 1400 ракет. Це досить серйозний арсенал, щоб знову створити нам проблеми, — пояснює він.

Новорічні свята — небезпечний період

Селезньов нагадав, як минулого року ворог діяв під час новорічних свят.

Пам'ятаєте, що було? Масштабний удар в ніч із 31 на 1 січня, а потім ще більший 2 січня. Це, на жаль, традиція. Ми, звісно, можемо святкувати, але нехтувати повітряними тривогами не можна ні в якому разі, — додає він.

До того ж, ворожі заяви про капітуляцію України вказують, що ворог не збирається зупинятися.

Що таке "хануківське затишшя"

Інший військовий експерт, Роман Світан, має альтернативну точку зору. Він називає поточну ситуацію "хануківським затишшям". За його словами, це може бути пов’язано з тим, що Ізраїль міг натиснути на росію, аби зменшити бойові дії під час святкування Хануки, яка триває з 25 грудня по 2 січня.

Можливо, наші генерали вирішили не бити по території росії, аби уникнути ескалації в цей період. Натомість росіяни використовують паузу для перекидання сил ближче до лінії фронту, — припускає Світан.

Він попереджає, що вже після 2 січня атаки можуть поновитися з новою силою.

Що кажуть цифри

Попри видиме затишшя, бойові зіткнення не припиняються. Лише за останню добу Генштаб ЗСУ зафіксував 186 бойових контактів. Крім того, за останніми даними, ворог здійснив:

  • 7 авіаударів;
  • 9 скидів керованих авіаційних бомб;
  • понад 5000 обстрілів, з них 188 — із систем залпового вогню;
  • застосував близько 2400 дронів-камікадзе.

Чи справдяться прогнози експертів – покаже час. Але одне залишається незмінним: віра в наших захисників і спільна готовність долати будь-які випробування. Свята — це не лише час очікувань, а й надії, що разом ми зможемо вистояти й здобути мир.