Деякі аналітики в німецькому уряді припускають, що путін, можливо, планує поставити крапку у війні проти України. Таку інформацію опублікував BILD, спираючись на "внутрішній аналіз" урядових структур.
Що ж там у аналізі
Кажуть, кремль начебто вже цього року може оголосити про завершення війни. Більше того, на це натякають як росіянам, так і міжнародній спільноті. Звучить як інтрига, правда?
А тепер про причини. Головний фактор – економіка. росія, чесно кажучи, тоне у проблемах. Ціни на продукти летять вгору, відсоткові ставки б’ють по кишенях, а рубль за останні п’ять місяців впав на 20% у співвідношенні до євро. І хоча оборонна промисловість працює в три зміни, це не рятує інші сектори від кризи. Як приклад, минулого року економіка росії ще трималася – майже +4% зростання. А ось у 2025 році прогнозують жалюгідний 1%.
Ще одна цікава деталь – вибори. У кремлі вже задумуються, як підготувати виборчу кампанію на парламентські вибори 2026 року. До речі, у російських медіа навіть писали, що в адміністрації президента розглядають варіант закінчення "СВО" (так вони називають війну) з таким результатом, щоб у суспільстві це виглядало як перемога. Ну, знаєте, картинка для телебачення: "Ми всіх перемогли!"
А тепер про зовнішній фактор
BILD пише, що прихід Дональда Трампа до влади у США може прискорити переговори між москвою та Києвом. Інавгурація Трампа має відбутися 20 січня, і вважається, що він одразу захоче "поговорити" з обома сторонами.
Втім, офіційні заяви з Берліна поки менш оптимістичні. У Міністерстві закордонних справ ФРН вважають, що путін поки не налаштований серйозно обговорювати мир. Його максимальні вимоги залишаються незмінними, зокрема визнання анексії українських територій.
Політичний оглядач BILD Філіп П’ятов також висловився обережно: на його думку, сигнали з кремля можуть означати все що завгодно – від справжнього наміру до чергового блефу.
А що прогнозують інші
Нагадаємо, Sky News припускає, що до 2025 року конфлікт в Україні може бути "заморожено". Тобто війна не завершиться повністю, але бойові дії припиняться.
А ось у Financial Times прогнозують, що мирна угода між Україною та росією можлива, але США, скоріш за все, доведеться тиснути на москву через санкції та збільшувати підтримку Києва.