Чому масова демобілізація поки не на часі: пояснення від депутатів

Масове звільнення військових із лав Збройних сил України, ймовірно, не відбудеться навіть протягом найближчих трьох місяців. Таку думку висловив народний депутат Федір Веніславський, представник комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Як пояснив нардеп, розробка законопроєкту — це лише перший крок. Але ухвалення такого рішення залежить від багатьох факторів і, скоріше за все, викличе серйозні дискусії на рівні парламенту та військового командування.

Чому все не так швидко

Цікаво, що зараз у Збройних силах України приблизно мільйон військових.  Але тільки кілька сотень тисяч із них реально стоять на передовій. Решта — у тилу. Ось і виходить, що треба зрозуміти, чи можна залучити цих людей на більш активну службу, чи все-таки доведеться шукати нові резерви.

До речі, на минулому тижні депутати навіть говорили з командирами бойових бригад. Вони з'ясовували, як можна повернути тих, хто самовільно залишив частини. Це  болюча тема, але, як кажуть, проблема є, і з нею треба щось робити.

А що ж буде через три місяці

Веніславський натякає: можливо, законопроєкт дійсно передадуть до Верховної Ради. Але це ще зовсім не означає, що його ухвалять. Тут, як у житті, — навіть якщо щось здається хорошою ідеєю, не всі з цим погодяться. Зокрема, якщо це може вплинути на обороноздатність країни.

Що цікаво, заступник міністра оборони Іван Гаврилюк теж сказав кілька слів із цього приводу. Він пояснив, що зараз працюють над новими підходами до бойових дій. І знаєте, це виглядає так, ніби вони намагаються не просто вирішити одну проблему, а перебудувати всю систему. На це, звісно, потрібен час.

Давайте чесно

Можливо, багато хто чекає, що демобілізація ось-ось розпочнеться. Але, здається, це трохи завищені очікування. Чому? Бо питання дуже складне, і швидко тут нічого не вирішиться. І навіть якщо законопроєкт потрапить до парламенту, то з’являться нові дискусії, нові питання і, ймовірно, затримки.