"Або зброя, або ядерка": Зеленський про майбутнє оборони України

Ну добре, припустимо, що вступ України до НАТО ще не на часі. Але що тоді? Чекати роками, поки партнери щось вирішать, і просто надіятися, що росія не піде далі? Президент Володимир Зеленський вважає, що це не варіант.

Він прямо сказав про це в інтерв’ю Пірсу Моргану: якщо Україна поки не в НАТО, то нам потрібен реальний захист. Не якісь там абстрактні гарантії, а щось конкретне — ракети, зброя, фінансування. Або ж поверніть ядерку, раз уже так склалося.

НАТО затягує, а нам що робити

За словами президента, вступ у Північноатлантичний альянс — це процес не на один день. Це може зайняти роки, якщо не десятиліття. Але питання в іншому: що весь цей час має захищати нас від російської агресії?

Якщо процес затягнеться, і це не через нас, а через партнерів, то у нас виникає логічне запитання: що буде стримувати росію? Який саме пакет підтримки? Чи дадуть нам достатньо ракет, щоб зупинити ворога? Чи, може, повернуть нам ядерну зброю? Якщо ні, то яка тоді альтернатива? — заявив Зеленський.

Захист тут і зараз

Президент прямо говорить: Україні потрібні ракети у великій кількості, фінансування для мільйонної армії, а ще краще — контингент союзників у найбільш небезпечних регіонах країни. Все це дало б можливість хоч трохи стабілізувати ситуацію.

Але тут ми підходимо до головного питання. Якщо ми не в НАТО, то чому путін взагалі на нашій землі? Якщо нам кажуть, що ми поки не готові до Альянсу, то нехай росія негайно забирається з нашої території! — наголосив президент.

Відхід росії та компенсації

Зеленський чітко дав зрозуміти: жодних компромісів із кремлем бути не може. Спочатку росія повністю виводить війська, а потім можна говорити про відшкодування всіх збитків, яких завдала окупація.

Він (путін) напав, бо боявся, що Україна стане членом НАТО. Ну добре, ми поки не в Альянсі. То що, тепер має піти? Все логічно, — підсумував президент.

А що там із вступом до НАТО

У жовтні 2024 року Зеленський заявив, що більшість країн НАТО підтримують ідею запросити Україну в Альянс у межах так званого "Плану перемоги". Але, як завжди, є нюанси: Німеччина поводиться вичікувально, орієнтуючись на США, а Угорщина зі Словаччиною взагалі виступають проти.

Головне — Україна не збирається відмовлятися від своїх територій заради членства в НАТО. Польський президент Анджей Дуда також заявив, що офіційне запрошення України до Альянсу могло б стати переломним моментом у забезпеченні нашої безпеки.