В Україні можуть скасувати перехід на літній час: що буде далі

Щороку українці двічі переводять годинники – навесні вперед, восени назад. Це вже стало традицією, до якої всі звикли. Але ось уже кілька років серед депутатів тривають суперечки: мовляв, такий перехід варто скасувати. І ось, здається, 2025 рік може стати переломним.

Головна ідея депутатів – відмовитися від переведення стрілок і залишити країну на постійному зимовому часі. Мовляв, так буде краще для здоров'я, менше стресу для організму, та й взагалі, це ще радянська звичка, від якої давно час відмовитися.

Здавалося б, логічно. Але є одне "але". Більшість країн світу теж переводять годинники, і людям це цілком нормально. Тому виникає питання: чи варто ламати систему, якщо вона працює?

Ще кілька місяців тому депутати заявляли, що осінній перехід у 2024 році став останнім. Тобто навесні 2025 року українці мали б жити вже без переведення годинників. Але несподівано в суспільстві здійнялася хвиля обговорень.

Багатьох обурює, що залишити хочуть саме зимовий час. Адже тоді світловий день буде коротшим, і вранці доведеться довше сидіти в темряві. Це особливо незручно для тих, хто прокидається рано. У соцмережах уже розгорнулися суперечки, і, схоже, рішення ще не остаточне.

Ще один цікавий нюанс – законопроект про скасування переведення годинників досі не підписаний президентом. Ба більше, ходять чутки, що Володимир Зеленський не поспішає цього робити. Якщо документ так і залишиться без підпису, то все залишиться, як було.

Тобто в ніч із 29 на 30 березня українці знову переведуть годинники на годину вперед, як і кожного року.

Навесні багатьом важко прокидатися на годину раніше. Організму потрібно кілька днів, щоб звикнути до нового режиму. Лікарі радять починати підготовку заздалегідь:

  • Лягайте спати трохи раніше – хоча б на 15-20 хвилин щодня.
  • Прокидайтеся на 10 хвилин раніше, щоб поступово адаптуватися.
  • Більше бувайте на свіжому повітрі – це допомагає організму налаштуватися на новий графік.
  • Обмежте використання гаджетів перед сном, щоб швидше засинати.

Поки що остаточного рішення немає, і весняний перехід часу під питанням. Чи збережеться традиція – стане відомо найближчим часом.