Запотівання окулярів — це, напевно, знайома проблема для багатьох. Особливо актуально це в холодну пору року або коли носиш маску. Причина проста: коли температура на вулиці або в кімнаті відрізняється від температури нашого тіла, на лінзах утворюється конденсат. Але не хвилюйтесь! Є кілька способів, як цього уникнути.
Прості методи для запобігання запотіванню
По-перше, найпростіший спосіб — просто промити окуляри теплою мильною водою. Здається, що це аж надто просте рішення, але воно справді працює! Тонка плівка мила, яка залишається на лінзах, не дає волозі "осідати" на них. Просто дайте окулярам висохнути або обережно витріть їх м’якою тканиною. І ось, вуаля — можна насолоджуватись ясним видом! Ось вам і маленька хитрість.
Але, якщо вам не хочеться кожен раз влаштовувати "миття лінз", то є ще варіант — спеціальні антифог-засоби у вигляді спреїв або серветок. Ці засоби створюють на лінзах захисний шар, який просто не дає утворюватися тому самому конденсату, який забирає всю видимість.
Ось ще один трюк
І ще один дуже простий спосіб — зверніть увагу на маску! Якщо носите її, то перевірте, щоб вона добре прилягала до носа, особливо в районі носового містка. Чим щільніше прилягатиме, тим менше теплого повітря потраплятиме до окулярів. Хочете ще більше ефективності? Окуляри можна носити поверх маски! Це теж допоможе уникнути цього настирливого запотівання.
Можливо, ви не знали, але піна для гоління — це не тільки для обличчя! Так-так, вона також допоможе і з окулярами. Просто нанесіть її на лінзи, рівномірно розподіліть, а потім змийте водою. Піна зробить свій шар і ще раз захистить від запотівання. Справжній лайфхак, хоча й не зовсім звичний.
Іще варіанти
Ще є цікава річ — спробуйте носити окуляри трохи вище на носі. Це не виглядатиме якось дивно, якщо не перестаратися, але це дасть більше простору для циркуляції повітря, а значить, зменшить ймовірність того, що лінзи покриються "туманом".
Деякі виробники роблять окуляри з антифог-покриттям, і це справді варте уваги. Вони вже з заводу "захищені" від запотівання, тому вам не потрібно ніяких серветок чи спреїв.
А якщо все це не допомагає, і вам це набридло до країв, можна подумати про контактні лінзи. Вони не запотівають, хоч і мають свої нюанси. Але це вже окрема тема, і перед тим, як перейти на них, краще порадитись з лікарем.
Ну ось, скільки варіантів! Кожен знайде те, що підходить. Головне — не панікувати і шукати свій ідеальний метод.