УПП або пристрої плавного пуску - обладнання, яке дозволяє убезпечити асинхронні електричні двигуни від перегріву, різких стрибків і перенапруження. Використовується така техніка в різних галузях діяльності людини, оскільки гарантують довговічність і надійний захист дорогого устаткування. щоб правильно вибрати пристрої плавного пуску, досить звернути увагу на кілька важливих параметрів.
У чому важливо використання УПП?
Електрообладнання, оснащене досить потужним мотором, буде відчувати значні перевантаження при включенні двигуна. Це пов'язано з великими пусковими струмами, які багаторазово перевищують номінальні показники. Такі перевантаження призводять до перегріву ізоляції, ударам і перенапруження, що негативно позначається на всьому пристрої. Щоб не асинхронні електродвигуни не відчували таких перевантажень, використовуються якісні УПП. Це техніка, яка:
- Забезпечує дуже плавний старт і гальмування двигуна, виключає перегріви і падіння напруги в мережі.
- Виключає перебої в роботі іншого обладнання через занадто великим струмів.
- Попереджає проблеми з подальшими стартами електромотора.
- Виключає помилкові спрацьовування захисної автоматної системи на електропідстанції.
- Запобігає зупинку силового агрегату в силу затягнутості запуску.
Доцільність використання пристроїв плавного пуску давно доведена. Це вироби, які здатні значно продовжити експлуатаційний ресурс техніки, забезпечити повинні рівень безпеки, а також запобігти перегріву і зупинку обладнання.
Критерії правильного вибору УПП
Щоб зробити правильний вибір, треба буде зняти параметри асинхронного електричного двигуна, яким потрібно буде управляти. Основні заводські характеристики вказані на етикетці, який розташовується на корпусі техніки. далі потенційному покупцеві доведеться перевірити характеристики мотора, вони можуть незначно, але все відрізнятися від показників в техпаспорті. Необхідно оцінити величину номінального струму, номінальних оборотів, а також діапазону робочого тиску.
На сайті www.soft-start.com.ua представлені на вибір сучасні пристрої плавного пуску електродвигунів. Щоб правильно підібрати УПП , слід вибирати пристрій за параметрами: величиною пускового струму, максимального показника пускового струму, час виходу на рівень номінальних показників, а також запуску і зупинки, режим функціонування.