Існують моменти, коли людина не може ходити без допомоги інших і це мається на увазі не її перші роки життя, а ситуації, що складаються в цілком в дорослому віці. Такі проблеми можуть виникнути чи в результаті травми нижніх кінцівок (переломи та вивихи), ч в період реабілітації після важких операцій і т. д. Причин по яким людина не може пересуватися без сторонньої допомоги може бути дуже багато. Але незалежно від того, чому саме хворому потрібна така стороння підтримка можна використовувати спеціальний пристрій, а точніше допоміжне обладнання, тобто знайомі всім милиці. Правда, для того, щоб людині було зручно користуватися цим додатковим обладнанням, його треба підібрати з урахуванням і віку хворого, і його зросту, і інших фізичних параметрів (ваги в тому числі). Великий ассортимент продукції медичного призначення представляє інтернет-портал Luxmed.com.ua. І добре, що тут можна вибрати будь-яку модель, адже милиці можуть відрізнятися не тільки по виробникам і цінам, але й по матеріалу із якого вони виготовлені, особливостям конструкції і навіть міцності (витривалості).
Для дітей і для дорослих
Перше, що треба пам’ятати, якщо ви вирішили придбати милиці, це те, що даний вид обладнання є різним для дорослої людини і для дитини. Сучасні моделі для дітей виконані з легкого сплаву отже у малечі не виникає ніякого дискомфорту або важкості при їх використанні. Також при розробці милиць для дітей враховується невеликий зріст маленьких пацієнтів. Сучасні моделі можуть бути оснащені телескопічними пристроями, які дозволяють налаштовувати милиці в залежності від фізичних параметрів пацієнта. Такі ж телескопічні технології використовуються і при розробці моделей для дорослих.
Різні види конструкцій для вирішення різних труднощів
На сайті інтернет-магазину Luxmed.com.ua представлені милиці двох типів. Відрізняються вони і зовні, і по способу використання. Так найпоширеніші моделі, які і були першими варіантами милиць, це обкладання «під плечі». Тобто, такі милиці складаються з основної опори і спеціальної «подушки» яка дозволяє зручно розмістити ці опори під плечима у хворого. На середині опори є спеціальна вставка для рук, за допомогою якої людина утримує і самі милиці і своє тіло у горизонтальному положенні. Такі милиці підійдуть в тому випадку коли наступати на одну кінцівку неможливо, або кінцівки взагалі немає. Дуже часто такий вид використовується хворими з важкими переломами, людьми як перенесли операцію по ампутації кінцівки і т.д. Як правило для виготовлення таких моделей раніше використовували натуральне дерево. Але слід зазначити, що милиці з такого матеріалу дуже важкі і можуть стати додатковим бар’єром на шляху до пересування людини. Тому сьогодні в якості основного матеріалу може використовуватися інноваційний і удосконалений пластик підвищеної міцності. Для того щоб використовувати такі милиці було безпечно, кінці опор повинні буди виготовлені із матеріалу який не ковзає або опорядженими спеціальними вставками. Бо користуватися таким обладнанням наприклад під час весняної слякоті або восени буде складно, а взимку взагалі неможливо. Навчитися пересуватися за допомогою таких пристроїв не складно, але на це може знадобитися час.
Для більш легких ситуацій можна використовувати милиці ліктьові. Тобто, опирається хворий на додаткові пристрої не за допомогою плечей, а за допомогою рук а точніше їх ліктьові частини. Це набагато зручніший варіант, так як навантаження яке отримують руки в даному випадку витримати легше. Тому саме такі милиці частіше використовують коли мова йде про довготривалий період реабілітації або про постійне призначення. Щодо матеріалу, то це комбінація пластику, металу і навіть дерева. Опори оснащені у верхній частині спеціальними округлими вставками, для розміщення ліктьової частини руки. Але треба буди обережним і вибирати зручні моделі. Бо якщо випадково милиці вислизне, рука не має постраждати. Для опор також використовується металевий сплав який підвищує їх витривалість та міцність. Ну, а кінці опор, як і у випадку першого типу, мають бути оброблені спеціальнім матеріалом, який знижує рівень ковзання.
В залежності від марки виробника продукція може відрізнятися по ціні. Якщо використовувати милиці хворій людині доводиться довгий час або постійно (пожиттєво), то краще обрати продукцію якісну, хай навіть їх ціна буде висока. Якщо милиці потрібні на короткий період то можна їх взяти навіть в оренду (якщо медтехніка надає такі послуги). Але дякуючи тому що в інтернет-магазині є моделі представлені в різному ціновому діапазоні, то підібрати продукцію, яка впишеться в бюджет покупця, не важко.
І головне, слід пам’ятати, що ходити за допомогою милиць можна навчитися, але на це потрібен час. Призвичаїтися і освоїти основні принципи використання цього обладнання не важко, але треба запастися і терпінням і бажанням. Але воно того варте, бо ви зможете пересуватися без сторонньої допомоги використовуючи тільки коректно підібрані милиці.