Для кожної людини важливо мати гострий зір. Зі здоровими очима простіше жити, розвиватися, працювати. Однак зберегти зіркість вдається далеко не всім. Численні негативні фактори призводять до погіршення зору. Однак короткозорість і далекозорість – не всі проблеми, з якими може зіткнутися людина. Вкрай неприємний недуг – придбана косоокість. Вона не тільки погіршує зір, але і відбивається на зовнішньому вигляді людини. На щастя, дане захворювання піддається лікуванню. Головне, вчасно помітити проблему і звернутися до лікаря. Наприклад, можна пройти лікування косоокості в клініці ЗіР 100% - це відомий київський центр.
Як діагностувати косоокість?
Вроджена косоокість визначається оперативно – діагноз встановлюється вже в перші дні після появи малюка на світ. А ось придбану косоокість запідозрити складніше. Часом навіть під час медичних оглядів лікарям не вдається зафіксувати невеликі відхилення. В результаті людина продовжує спокійно жити, навіть не підозрюючи, що недуг прогресує і посилюється з кожним днем. Як же вчасно розпізнати патологію?
В Інтернеті можна знайти тести, які можна пройти в домашніх умовах. Наприклад, вдень, по черзі закриваючи очі рукою (вона не повинна стосуватися обличчя), дивитися на нерухомий віддалений предмет контрастного кольору. Здорова людина буде бачити предмет немов через «фантом» долоні. Зсув або рух об'єкта під час тесту – погана ознака. Це говорить про наявність прихованого страбізму.
Є й інший варіант тесту на косоокість. ВІН проводиться за тією ж схемою, але з предметами на близькій відстані – до 40 см.
Що робити тим, хто запідозрив у себе порушення зору? Насамперед слід відправитися на прийом до фахівця. Він спростує діагноз або підтвердить його після професійного огляду. Не можна вживати ніяких дій до обстеження у офтальмолога. Можливо, ви просто неправильно виконали тести і насправді з очима все в порядку.
Куди звернутися?
Далеко не всім людям до душі ідея йти в міську поліклініку. Їх лякають величезні черги, незручні графіки прийому пацієнтів. Багато хто не наважується йти в лікарню через відсутність у кабінетах сучасного обладнання. Як бути в цьому випадку? Звернутися в приватну клініку. Бажано знайти профільний медичний заклад. Наприклад, клініка «Зір 100%» спеціалізується на лікуванні органів зору. Це офтальмологічний центр нового покоління. Його виділяють:
- сучасні методи лікування;
- професійна команда лікарів;
- ввічливий сервіс;
- адекватні тарифи на послуги;
- наявність акційних пропозицій для пацієнтів.
Не займайтеся самолікуванням, а зверніться до професіоналів. Це дозволить ефективно впоратися з проблемою і запобігти розвитку косоокості.