Депутати Херсонської міської ради в минулу п'ятницю в ході сесії вирішили видати кожному народному обранцю за 500 тис. грн для потреб громад. При цьому в місті бояться, що таке рішення призведе до негативних наслідків, а кошти просто зникнуть у кишенях політиків.

Фонд розвитку громад передбачає виділення з міського бюджету 27 млн грн на соціальну сферу та розвиток інфраструктури, при тому що ця сума складає майже третину всього бюджету Херсона (83 млн грн). Ці гроші розподілять між 54-ма виборчими округами, кожен депутат отримає по 500 тис. гривень, використання яких і буде контролювати. Це рішення депутати прийняли не відразу, але в кінці кінців за нього проголосували 29 осіб з 54-х.

Читайте новини дня  в інтернеті.

Питання розділив депутатів на два табори. Одні підтримують ідею, інші протестують. "Тепер третина бюджету витратять на незначні проекти, прикриваючись якими, чиновники і депутати зможуть красти гроші", — говорить співробітник Херсонської міськради на правах анонімності, додаючи, що в місті є багато масштабних проблем. У муніципалітеті Херсона офіційно теж зізналися, що рішення викликало чимало суперечок. "Мер міста Володимир Ніколаєнко не виключає можливість вето", — говорить начальник прес-служби Херсонської міськради Наталія Гончарова.

Тим часом у Раді відзначають, що мова йде про неефективне використання ресурсів. "Практика виділення грошей на розвитку громад не нова, — говорить народний депутат Андрій Гордєєв. — Але тільки в Херсоні на неї виділили таку велику суму. Хоча там чимало масштабних проектів, які допоможуть вирішити місцеві проблеми і створити нові робочі місця. Наприклад, будівництво автомобільного мостового переходу через залізницю по проспекту Сенявіна — вулиця Залаегерсег. З держбюджету для будівництва виділили 50 млн грн, однак необхідна й підтримка з боку міської влади. Замість того, щоб виділяти гроші на стратегічні об'єкти, їх витратять на встановлення лавочок та ремонт вікон".

Місцеві активісти також мають намір оскаржувати рішення депутатів у суді. "У Херсоні вже запрацювала комісія, яка проаналізує декларації народних обранців і дозволить зрозуміти, яка їм вигода від такого рішення", — говорить громадський діяч Валентин Саранський.

Експерти вважають, що така ідея дозволить отримати гроші громадам, які раніше не мали ніяких засобів. "З'явилася реальна можливість вирішувати ті проблеми, про яких кажуть городяни. Найважливіше, щоб люди були активні і вносили свої пропозиції.