Не варто навіть сперечатися про те, що від того, наскільки добре ми маємо можливість висипатися вночі, залежить наша активність та працездатність вдень. Але те, скільки ми спимо – почасти не має до цього жодного відношення, ключовою э якість нашого сну. А це не в останню чергу залежить від того, на чому він протікає. Кожному з нас, мабуть, доводилось проходити стан, коли ти начебто і мав виспатись, проспав повноцінні 8 чи навіть 10 годин – але зранку відчуваєш таку втому, наче всю ніч мусив тяжко працювати. Найчастіше це має причиною незручне ліжко, матрац, і як наслідок – неприродне положення тіла на них, порушення кровопостачання основних органів та систем, а отже, їх кисневе голодування. Одним словом, якщо ви відчули, що із вашим «сонним режимом» щось негаразд – не спішіть бити на сполох та шукати причини у всіх відомих та невідомих хворобах та бігати по лікарях. Можливо, для початку варто придивитися од вашого ліжка. Чомусь нам не спадає на думку купити кухонний куток чи крісло спеціально для спання, хоч із усіма нами трапляються випадки, коли ми випадково засинаємо із книжкою у кріслі.

Матрац і каркас

Перше, на що вам потрібно буде звернути увагу, обираючи ліжка – це матрац та форма каркасу. Власне, саме ці якості визначають зручність конструкції. Ліжко може бути придбане у найіменитішого дизайнера і коштувати шалених грошей. Але оригінальне візуальне рішення – це далеко не завжди запорука хорошого сну на ньому. А що потрібно, щоб сон був дійсно якісним? Ключова вимога – м`язи та кровоносні судини не повинні пережиматись. Для цього жодні частини тіла під час сну не повинні перевантажуватись – тобто тримати на собі більшу вагу, ніж вони тримають вдень. Що для цього потрібно конструктивно? Міцна опора у вигляді каркасу та твердої основи, а також якісний безпружинний чи пружинний матрац, де кожна пружинка схована у свою власну капсулу, а густота їх розташування в кілька десятків разів більша, ніж у звичайного матраса. Якщо до цього додати ще й наповнювач середньої жорсткості із кінського волоса та кокосової койри, то вийде чудовий матрац із ортопедичним ефектом. Це означає, що він буде підтримувати рівномірний розподіл ваги тіла під час сну, а деякі матеріали мають навіть ефект пам`яті – вони здатні відтворювати рельеф вашого тіла.

Другий момент, який треба памятати, обираючи спальні ліжка в м. Тернополі - – це каркас. Без якісної опори жоден – навіть найкращий матрас довго не витримає. Каркас може забезпечувати опору або на спинки ліжка, або його боковини. В такому випадку якийсь один із цих елементів посилюється. А от матрас кладеться на міцну основі з металу, із натурального дерева або дерево-стружкової плити – ДСП чи МДФ. Найкращим варіантом вважається основа із металу та дерева. Вона здатна витримувати будь-які навантаження. В таких конструкціях матрац вкладається на основу із ламелей - планок із дерева чи фанери, які розташовані в 2 ряди, можуть щільно прилягати одна до одної, або ж залишати проміжки. В будь-якому випадку, потрібну стійкість може забезпечувати тільки каркас із щільним дво- чи три-рядним розташуванням ламелей.

Якщо говорити про оптимальну форму ліжка – краще віддати перевагу традиційному прямокутнику. Звичайно, сьогодні на ринку представлені дизайнерські рішення якої завгодно форми, але будьте готові до того, що таке ліжко може підготувати для вас сюрпризи – ви запросто можете не поміститись на ньому удвох або ж доведеться спати із колінами під підборіддям.