Студійне світло, а саме спалах розширює можливості фотографа і дозволяє проводити зйомку при різних несприятливих умовах (при недостатності освітлення, яскравому задньому світлі тощо). Саме студійний спалах в певний момент дозволяє направити світловий потік туди, де він потрібен, забезпечуючи якість, динамічність і «жвавість» знімка. За допомогою спалохів підсвічуються тіні, надається контрастність знімка. Це важливе студійне обладнання дозволяє проводити максимально якісні репортажні, портретні і спортивні зйомки.

Студійні спалахи мають найрізноманітніші характеристики і функціонал. Вони розрізняються потужністю і її настройкою (ступенями), часом перезарядки, колірною температурою, тривалістю імпульсу і т. д. Також фотоспалахи можуть мати: індикатори готовності (візуальні/звукові) полегшувати роботу, светосинхронизаторы, захист від перегріву, вбудовані приймачі радіоуправління та ін.

Всі ці властивості по-своєму важливі, однак найбільш головним показником фотоспалаху є її потужність. Якщо фотостудія невелика і в ній ведеться виключно портретна зйомка, тоді буде достатньо 45Дж-ой спалаху ось такий. Якщо ж виробляється зйомка в повний зріст – необхідна потужність мінімум 250-300 Дж. Ще хочеться відзначити, що для максимально комфортної та динамічної роботи краще мати запас потужності.

Набори студійного світла

Неможливо знайти професійного фотографа, який може обійтися без студійного світла. Світло для фотостудії дозволяє організовувати і підбирати необхідне освітлення. Наприклад, світло можна розсіювати або чітко спрямовувати.

Подбати про студійне світло майстер може двома способами:

  • Знаходити та купувати все обладнання та елементи окремо (студійні стійки, фотозонты, студійні спалахи, софтбокси та інше);
  • Придбати обладнання та предмети в наборі.