Так чи інакше кожен суб'єкт цивільних правовідносин, тобто будь-який громадянин або компанія, стикається з проблемою неповернення боргів. Це відбувається незалежно від рівня добробуту, обачності та досвіду.
Причин і обставин, що сприяють виникненню боргів, - безліч
Не кожен зможе відмовитися дати в борг близькому знайомому, який опинився у важкій ситуації. Адже це може означати кінець довгої і міцної дружби. Однак, позичаючи енну суму грошей товаришеві, з яким знайомі зі школи, ми часто розуміємо, що повернути борг для нього буде важко.
Щоб витримати конкуренцію на ринку, бізнесменам доводиться йти на поступки контрагентам, відмовлятися від практики повної передоплати товарів і послуг. При цьому значно зростає ризик появи дебіторської заборгованості.
Взявши в кредит дорогий мобільний телефон, людина може посваритися з начальством і звільнитися з високооплачуваної роботи, в зв'язку з чим зникає джерело доходу, під який брався кредит.
Подібних ситуацій можна навести чимало
І шляхів вирішення боргових спорів також кілька. Ось лише кілька, найбільш часто зустрічаються на практиці:
- Самостійне вирішення проблеми за допомогою переговорів з боржником.
- Звернення до судових інстанцій для офіційного стягнення заборгованості.
- Звернення до кримінальних структур для «вибивання» боргу.
- Звернення до офіційних силових структур: в міліцію, прокуратуру, ФСБ.
- Звернення до спеціалізованих колекторські організації як https://talion-plus.com.ua/.
Звернення до спеціалізованих колекторські організації
Цей варіант вирішення проблеми з невиплаченими боргом представляється найбільш зручним і ефективним для більшості кредиторів. По-перше, колектори, як правило, отримують свою винагороду лише в разі успішного повернення боргу. Кредитор отримує реальні гроші і тільки після цього виплачує колектору гонорар.
По-друге, максимальний термін повернення боргу, зазвичай, становить 6 місяців. Для спеціалізованої організації, в штаті якої працюють професійні психологи, юристи та економісти, не важко буде за цей час знайти влаштовующий всіх варіант вирішення проблеми.
По-третє, колекторська діяльність здійснюється строго в рамках законодавства, що виключає можливі претензії з боку боржника. А якщо вони все-таки мають місце, то співробітники колекторського агентства негайно зв'яжуться з правоохоронними органами, підтвердять правомірність своїх дій і пояснять ситуацію, що склалася.
По-четверте, в разі залучення для вирішення проблеми колектора, знижується ймовірність переходу економічних проблем в площину міжособистісних відносин. Зустрічі кредитора і боржника проходять в присутності представника колекторської організації, що виступає в ролі медіатора-посередника. Професійні навички і знання, а також багатий досвід ведення переговорів дозволяють колектору направляти бесіду в потрібне русло, припиняти можливі нападки й образи сторін.