Оскільки централізованого гарячого водопостачання в Кам'янському (та й в багатьох інших містах України) немає, то надіятися можна лише на себе, а точніше на водонагрівач (бойлер). Його застосування — найкомфортніший та найдешевший спосіб забезпечити себе та свою сім’ю гарячою водою.
При використанні бойлера витрати на електроенергію будуть не такими великими, як багато хто може подумати. Він не працює в постійному режимі, тому ви можете не хвилюватися, що будете отримувати платіжки за електропостачання з космічними сумами. Він доводить температуру води до потрібного значення, після чого вимикається. Висока температура утримується на такому рівні максимально довго, оскільки бойлер працює по принципу термоса. Вмикається лише тоді коли вона впала нижче визначеного мінімуму, або гаряча вода була використана, та замість неї в бак набралася холодна. Таким чином, якщо бойлер був підібраний правильно, то в вашому будинку чи квартирі гаряча вода буде завжди.
Водонагрівач з яким ТЕНом вибрати
В першу чергу необхідно визначитися з типом ТЕНу. Це буде не важко, оскільки їх існує всього два: “мокрий” та “сухий”.
“Мокрий” ТЕН мало чим відрізняється від звичайного кип’ятильника. Він працює за таким же принципом та, на жаль, має схожі хвороби. Але, якщо проблеми кип’ятильника завжди видно, то проблеми з ТЕНом буде видно лише по роботі водонагрівача.
Найбільше такий нагрівальний елемент боїться жорсткої води, насиченої мінералами. З часом на ньому наросте шар накипу, що в результаті приведе за собою ряд проблем з працездатністю. Найбільша з них — поломка самого ТЕНу. Тому, якщо ви обрали цей варіант, рекомендується періодично проводити чистку.
Перевага у нього також є — невисока вартість. Також, незважаючи на типові хвороби, такі бойлери служать по декілька років без будь-яких проблем.
Основою “сухого” ТЕНу також є металевий нагрівальний елемент, але в цьому випадку він не контактує з водою напряму, тому що поміщений в спеціальну колбу. В зв’язку з цим проблеми утворення накипу тут немає, тому він ідеально підходить для жорсткої води. Такий прилад значно довговічніший і не потребує регулярної чистки. Недолік — більш висока вартість.
Інші важливі критерії
Є ще декілька позицій, які впливатимуть на комфорт при використанні пристрою в майбутньому:
-
Об’єм. Його слід підбирати в залежності від кількості мешканців житла. Ідеально, коли на одного члена сім’ї припадає 20 л гарячої води. Наприклад, бойлера з об’ємом 50 л більш ніж достатньо для пари без дітей, а 80 л — для сім’ї з чотирьох чоловік. Але тут теж потрібно виходити з власних потреб. Якщо ви кожного дня приймаєте ванну, то розраховуйте, що води вам потрібно більше. Якщо в душ всі члени сім’ї йдуть не один за одним, а з перервами, то можна обмежитися меншим об’ємом.
-
Форма корпусу. Вибір не обмежується габаритними циліндрами, як колись. Зараз ви можете вибрати як форму, так і розміри.
-
Спосіб установки. Є вертикальні і горизонтальні варіанти, а також водонагрівачі, які встановлюються на підлогу.
-
Кількість ТЕНів. Тут все просто — чим їх більше, тим швидше прилад буде нагрівати воду.
Також важливим критерієм є ціна. Але, оскільки ви купуєте бойлер далеко не на один рік, то важливіше підібрати той варіант, який задовольнить всі ваші потреби. Повірте, якщо ви зекономите і придбаєте не те, що хочете, то ви швидко пошкодуєте, адже це відобразиться на вашому комфорті вже найближчим часом. Не поспішайте засмучуватися і прогнозувати собі високі витрати на купівлю. Цілком можливо, що вас повністю влаштує недорогий варіант.