Кодування – це цілий комплекс методик, що програмують організм на формування відрази, неприйняття спиртних напоїв. Цей ефективний метод лікування алкоголізму використовують співробітники наркологічного центру «ADOMED», що спеціалізується на боротьбі із залежностями.
Про показання й протипоказання
Кодування призначається алкоголікам між етапом детоксикації та психологічної реабілітації. Але воно протипоказане при:
-
епілептичному синдромі;
-
печінкових патологіях;
-
психічних розладах;
-
дисфункції щитовидної залози;
-
гіпертонії;
-
ішемічної хвороби;
-
патологіях сечовидільної системи.
Не проводиться процедура також вагітним і людям, що знаходяться в стані алкогольної інтоксикації.
Медикаментозні методи
Медикаментозне кодування – найбільш популярна методика, що дозволяє звести до мінімуму ймовірність рецидиву і подолати хронічну форму алкоголізму. Для цих цілей застосовуються препарати на основі дисульфіраму або налтрексону. Перша група викликає стан важкого отруєння при вживанні навіть невеликої кількості спиртного, друга – блокує опіоїдні мозкові рецептори, позбавляючи людину задоволення від алкоголю. Випускаються препарати у вигляді таблеток, імплантатів та ін'єкційних розчинів.
Гіпнотичні методи
Гіпноз дає пацієнтові установку на тверезість, формує неприйняття алкоголю на підсвідомому рівні шляхом створення стійких асоціацій між спиртним і негативними переживаннями. Тривалість дії – до 5 років.
Перед сеансом необхідно дотримуватися тверезості на протязі не менше 5 діб. Переваги – неінвазивність, відсутність токсичного впливу. Однак гіпноз підходить не всім пацієнтам, для позитивних результатів людина повинна бути піддатна гіпнозу.
Апаратне кодування
Методи апаратного кодування відносяться до фізіотерапевтичних, які впливають на певні мозкові ділянки, дозволяючи відновити функції ЦНС. Хороші результати дають:
-
Лазерне кодування – вплив лазерного випромінювання на біологічно активні точки і певні мозкові ділянки.
-
Судорожна, електроімпульсна терапія – формування в мозкових клітинах пацієнта негативних реакцій на етанол шляхом впливу електричних імпульсів.
-
Біоакустична корекція – сприяє нормалізації психоемоційного стану хворого. Проводиться за допомогою перетворення сигналів електроенцефалограми в звуки. Процедура покращує сон, знімає головний біль, нормалізує перебіг процесів мозкової діяльності. Допомагає зменшити кількість медикаментів, що застосовуються при лікуванні алкоголізму.
-
Інтракраніального транслокація – вплив електромагнітних полів на кору головного мозку. Підвищує нейронну активність, пригнічуючи тягу до спиртних напоїв. Прийом алкоголю після даної процедури провокує судомний синдром, порушення серцевого ритму і навіть може призвести до летального результату.
-
Гіпертермічні методи. Вплив високих температурних режимів (близько + 42 °) сприяє відновленню функціонування центральної нервової системи алкоголіків. Доведено, що у них токсини заміщають собою природні ланцюжки регуляції нервової діяльності, а прогрів руйнує ці патологічні зв'язки. Сеанс проводиться суворо під наглядом фахівців. Під час процедури пацієнта в стані загального наркозу поміщають до ємності із гарячою водою, залишаючи на поверхні руку і голову. До недоліків можна віднести те, що метод формує неприйняття до алкоголю суто на рівні фізіології, а значить, вимагає додаткової роботи з психікою пацієнта. Оскільки метод не затверджений Міністерством охорони здоров'я, він не практикується в клініках, які мають хорошу репутацію.
Методи апаратного кодування рекомендуються пацієнтам, які мають протипоказання до гіпнотичного або ж медикаментозного кодування.
Кодування від алкоголізму в Києві – ефективний метод лікування, допомагає досягти стану тверезості. Однак кодування – лише проміжний етап терапії. Для досягнення стабільного результату пацієнту потрібна обов'язкова психологічна і соціальна реабілітація. Пройти кодування і повний курс анонімного лікування алкоголізму можна в Європейському Інституті Залежностей «ADOMED».