М'язові болі - це болі в м'язах, які можуть виникнути не тільки в напруженому стані, але і в спокої. Больові відчуття тягнучого або спастичного характеру можуть локалізуватися на одній ділянці тіла або одразу на кількох.
Цікавить, як попередити біль у м'язах? Більше інформації про це ви знайдете на сайті viprosal-v.ua!
Причини болю м'язів після тренування
Дискомфорт через те, що болить плече, поперек, шия або інші частини тіла, - звичайне явище при заняттях спортом. Міалгію часто відчувають новачки, які намагаються виконати багато вправ, ледве приступивши до занять. Схильні до неї і досвідчені спортсмени, різко змінюючи план тренувань.
Причини м'язового болю в таких випадках криються в дрібних розривах волокон м'язів. Мікроскопічні ранки в них виникаючи постійно посилюються больові відчуття. В організмі починається інтенсивне відновлення: посилено синтезується білок і викидаються гормони.
Дискомфорт проходить вже через 2-3 тижні, коли спортсмен входить в ритм і грамотно складає програму тренувань. Але якщо біль в спині і плечі або в іншій зоні різка і пульсуюча, можливо, причина в травмі, тому спортсмену слід звернутися до лікаря-травматолога.
Види міалгій
- Фіброміалгія. Біль виникає в зв'язках і сухожиллях, проявляється в області потилиці, шиї, попереку. Часто виявляється у жінок через стреси і чоловіків через перевантаження на роботі або в спортзалі.
- Міозит - запалення м'язових тканин. Виникає через травми, важкі фізичні навантаження, ускладнення після грипу. Локалізується така м'язовий біль в ногах, руках, тулубі, посилюється при русі і носить ниючий характер. Найчастіше лікувати ногу або руку потрібно в умовах стаціонару.
- Поліміозит. Серйозне захворювання. У людини може сильно боліти шия, плечі, потім больові відчуття переходять на тазовий пояс і ноги. Іноді призводить до дистрофії м'язів.
Лікування
Лікування болю в м'язах залежить від причини її появи, тому важливо поставити точний діагноз. Лікування м'язової болю в спині та інших областях проводиться за допомогою таких методів:
- медикаментозна терапія;
- лікувальна фізкультура;
- фізіотерапевтичні процедури;
- мануальна терапія.
Щоб подібних проблем не виникало, слід дотримуватися правил профілактики: здоровий спосіб життя, збалансоване харчування, помірні фізичні навантаження, ергономічне робоче місце, виключення паління та зловживання алкоголем.