Робота в Фінляндії приваблює українців високими зарплатами, хорошими умовами праці і перспективами для життя. Багато наших громадян вже оцінили переваги заробітків в цій країні та їдуть туди постійно.

 

Вибір вакансій

Іноземці можуть працевлаштуватися в Фінляндії тренером, перекладачем, викладачем. Також можна займатися збором лісових ягід, грибів, культурних рослин. Польові роботи в Фінляндії починаються в квітні і тривають аж до вересня. Такого періоду достатньо, щоб мігрант заробив достатню суму грошей.

Отримати роботу в Фінляндії найлегше жителям Євросоюзу. Українцям для працевлаштування необхідно мати запрошення від роботодавця, на основі якого заробітчанин відкриває візу.

 

Власний бізнес

Іноземці, які мають заощадження, можуть відкривати в Фінляндії власну справу. Експерти з працевлаштування пояснюють такий метод еміграції як спосіб знайти хорошу роботу. Справа в тім, що отримати дозвіл на працю вдається менше 20% заявників. Найчастіше відмови дають через недотримання фінського законодавства місцевими компаніями, які пропонують роботу іноземцям. Багато роботодавців навмисне занижують зарплати чи порушують умови договорів. Обравши шлях підприємництва, мігрант отримує права, які дозволяють жити в країні і заробляти гроші.

 

Оплата праці

У Фінляндії ціняться висококваліфіковані спеціалісти. Тому фахівці можуть претендувати на хороше місце праці з великою зарплатою. Для некваліфікованих працівників можливі пропозиції в сільському господарстві, будівництві, в готельній сфері. Така категорія заробітчан може заробляти в середньому 8 євро за годину. Для порівняння, некваліфікована робота в Швеції оплачується від 5 євро (пакувальники, різноробочі на заводах і фабриках) до 10 євро за годину праці (досвідчені спеціалісти по будівельно-ремонтних роботах). Наведені цифри стосуються наших мігрантів. Самі шведи отримують біля 30 євро. Майже так само оплачується робота в Бельгії.

 

Можливі труднощі

Найбільша проблема, з якою стикається кожен іноземний працівник, мовні труднощі. В Фінляндії є дві державні мови – фінська і шведська. Для офіційного працевлаштування в цій країні вимагається володіння хоча о однією з цих мов. Допускається знання англійської мови, якщо іноземець планує працювати в сфері комунікацій та інформаційних технологій.

Останніми роками фіни почали поблажливо відноситися до заробітчан, що не знають їхніх мов. Але перед поїздкою все одно краще повчитися хоча б англійської, щоб легше розумітися з роботодавцем