Кількість порушників на дорогах постійно збільшується. На жаль, наслідки цього тяжкі. Порушення правил дорожнього руху (ПДР) стають причиною травм і смертей пішоходів. Штраф за порушення ПДР використовують для того, щоб боротися з порушниками. Тому водієві варто добре подумати перед тим, як перевищувати швидкість.
Буває так, що водії не припиняють порушувати навіть попри штрафи. Наслідком такої поведінки може бути позбавлення водійських прав. В деяких випадках можлива кримінальна відповідальність. Для вбереження пішоходів від недобросовісних водіїв, щороку правила роблять строгішими, а сума штрафів зростає.
Грошові стягнення за порушення ПДР
Штраф – це грошове стягнення за правопорушення на користь держави. За статистикою Україна не є найгіршою в Європі за кількістю ДТП. Однак в Україні набагато більше смертельних випадків. Причиною є велика кількість випадків перевищення швидкості. У 2018 році набув чинності закон, за яким вводиться фото та відеофіксація правопорушень ПДР. Також ввели нові грошові стягнення при несплаті за паркування авто.
Кодекс України про адміністративні порушення встановлює грошові стягнення за порушення ПДР.
Якщо відбувається порушення правил ПДР, то працівник Патрульної поліції пише Протокол про порушення і разом з тим Постанову про накладення штрафу. Гроші нараховуються в районне держказначейство. Воно оплачується за місцем, де зареєстрований водій. Потрібно внести всю суму штрафу за термін 15 днів. В іншому випадку сума стягнення збільшується у 2 рази.
Нововведення:
- швидкість руху до 50 км/год у населених пунктах;
- відеофіксація правопорушень;
- збільшення суми штрафів;
- зміни видачі посвідчення водія;
- збільшення відповідальності за керування в нетверезому стані.
Щоб володіти найновішою інформацією у сфері юридичних послуг, можна скачать консультант – мобільний додаток, в якому є можливість отримати відповідь на питання від професійного адвоката чи юриста.
Позбавлення водійських прав
Працівник ДПС має можливість вирішити, що потрібно позбавити водійських прав. Однак він може тільки оформити документи для цього та передати їх в суд. Він не має права самостійно вилучати посвідчення у водія.
Термін, на який позбавляють прав водія може бути від одного місяця до двох років. Термін відраховують з того дня, коли постанова суду набирає чинності. Після винесення вироку, посвідчення водія потрібно здати в триденний термін. Якщо ж водій не здасть своє посвідчення, то через це термін покарання зростає. Здати посвідчення можна в сервісний центр МВС України.
Щоб повернути своє посвідчення, водій повторно проходить перевірку на знання правил. Також він сплачує штрафи. Перевіряють теоретичні знання дорожнього руху.
Штраф у певних ситуаціях можуть замінити на інші різновиди покарання. До прикладу, це можуть бути виправні роботи, умовний термін, ув’язнення). Щоб дізнатися розмір штрафу, якщо немає квитанції, можна відвідати відділення поліції та отримати інформацію у працівника відділення чи зателефонувати та назвати оператору потрібні дані.