Думаєте, що розкішна зачіска — подарунок природи? Дерматологи та перукарі запевняють, що це не завжди так. Красивий, здоровий і блискучий вигляд волосся отримує завдяки правильному догляду. У цій статті ми зібрали б’юті-лайфхаки топових спеціалістів. Дотримуйтеся простих рекомендацій — і зовсім скоро ви забудете про ламкість і тьмяність волосся, а також посічені кінчики.

Почніть з визначення типу волосся

Для того щоб це зробити, треба при денному світлі оцінити такі параметри:

  • стан шкіри голови;

  • наявність блиску (по всій довжині або ближче до коренів);

  • стан кінчиків.

А також варто підрахувати, скільки разів на тиждень вам доводиться мити голову.

Отримані результати можна трактувати так:

  • якщо волосся рівномірно блищить, має однакову товщину по всій довжині, а на шкірі немає подразнень — це нормальний тип;

  • волосся пухнасте та тьмяне, а голова часто свербить — сухий;

  • пухнасті тільки кінчики, часом з'являється жирна лупа — змішаний тип;

  • якщо пасма злипаються і їх треба часто мити, бо інакше зачіска неохайна, значить, у вас жирне волосся.

Проте врахуйте, що ці показники змінюються під впливом багатьох факторів, зокрема харчування, стану здоров'я, погоди тощо. Тому при виборі засобів для догляду слід орієнтуватися на стан шкіри голови та волосся саме зараз. Іноді таку косметику доводиться змінювати кілька разів на рік.

Обирайте косметику, що підходить вашому типу

Добре, якщо на вашій поличці у ванній є комплекс б’юті-засобів:

  • шампунь;

  • кондиціонер;

  • додаткові засоби (відновлюючі олійки та маски, термозахист тощо).

Саме така комбінація забезпечить ретельне очищення та живитиме волосся необхідними речовинами. Радимо спробувати косметику Kerastase. Це французький бренд, представлений на ринку вже понад 60 років. Спробуйте одну з запропонованих лінійок — «Густота та життєва сила», «Розкіш», «Комплексне відновлення», «Комплексне живлення», а також серії для фарбованого, рідкого, проблемного чи неслухняного волосся. Над засобами працювали кращі зарубіжні перукарі, дерматологи та інші науковці, а їхня ефективність підтверджена численними відгуками. У складі шампунів, масок, кондиціонерів, бальзамів та олійок немає синтетичних барвників, парабенів чи лаурил сульфатів, тому вони цілком безпечні.

Як правильно розчісуватися

Стилісти відзначають, що одна з головних причин сухості та ламкості волосся — це неякісна щітка та невдале її застосування. Щоб мінімізувати щоденний негативний вплив на зачіску, варто орієнтуватися на довжину: власницям коротких стрижок підійдуть легкі гребінці з рідкими зубцями, а укладки на довжину краще робити круглими щітками. Розчісуватися часто не варто. Достатньо робити це зранку та ввечері, а також перед миттям голови. Цього вистачить, аби мати доглянуту зачіску.