Одні з найбільш частих захворювань у малюків - захворювання носа, горла і вуха. Тут на допомогу приходять ЛОР-лікарі (отоларингологи). Дитячий отоларинголог піклується про комфорт і емоційний стан малюка тому не варто турбуватися про дискомфорт під час прийому.
Записатися на прийом до лікаря отоларинголога МЦ MEDOK ви можете вже зараз, пройшовши за посиланням https://medok.vn.ua/otolaringolog-lor/!
Дитячий лікар займається діагностикою та лікуванням ЛОР-захворювань. А також промиванням, обробкою слизових органів і промиванням вушок малюка. Проводить додаткові обстеження (рентген, аудіометрію тощо). Зупинкою кровотечі, курирує пацієнтів з бронхітом, трахеїтом і, безумовно, веде медичну документацію і видає лікарняний лист. Найбільш тісно даний дитячий лікар контактує з педіатрами, кардіологами, терапевтами та ендокринологами.
Якщо ви помітили у малюка відсутність реакції на звуки, важке дихання уві сні, утруднене носове дихання, болі в вухах, горлі, захриплість, хропіння або поганий апетит - не відкладайте візит до фахівця. Оперативне діагностування захворювання та лікування допоможуть запобігти ряд патологій. Особливу увагу необхідно звернути на малюків в перший рік життя, оскільки в цьому віці малюк не може пояснити причину свого плачу або наявність будь-яких симптомів. ЛОР, в свою чергу, допоможе розібратися з занепокоєнням.
Не варто забувати і про те, що симптоми різних захворювань у малюків відрізняються від симптомів батьків. Так, наприклад, симптоми грипу у дітей можуть бути пов'язані з особливостями організму (болі в животі, блювота і понос не завжди можуть бути ознаками отруєння). Тіло малюка стає більш чутливим при захворюваннях, тому вкрай важливо негайно звернутися в дитячу клініку.
Дитячий ЛОР радить для профілактики дотримуватися щоденної гігієни малюка. Наприклад, щовечора промивати ніс і в кожну половинку носа закапувати по одній краплі звичайної води (кімнатної температури). Антигени, що скупчилися за цілий день, змиються водою. На додаток, подібним способом ми добиваємося профілактики хвороби аденоїдів. А для профілактики захворювань шийки малюка - краще привчити його полоскати горло звичайною водою (щовечора), наприклад, при вечірньому вмивання і чищення зубів. А ось чистити вушка щодня дитячий лікар не рекомендує. Так як вушка виділяють секрет, щоб захиститися від проникнення зовнішньої інфекції.