Звичайні господарські відра є в кожному будинку. Це незамінна річ як у квартирі, так і в заміському маєтку. Їх можна використовувати для води, сміття. Є моделі різні за обсягом, з кришкою і без неї. Відрізняються формами, параметрами ручки і особливостями виготовлення.

Особливості виготовлення


У магазинах можна побачити і харчову тару. Відрізняються відра використаною пластмасою. Для тих моделей, які планується застосовувати для питної води, різних продуктів, роблять з первинного пластику. Він не проходив вторинної обробки, але менш міцний.

Для господарських відер часто застосовується вторинний матеріал. Він більш практичний, міцний, менше піддається появі тріщин. Пластмаса заливається в спеціальні форми більш товстим шаром, тому і кінцевий виріб буде більш громіздким. Варіанти, отримані з вторинного пластика, можуть бути жорсткими і гнучкими.

До плюсів відер з пластмаси відносять:

  • легкість догляду;
  • можливість обробки дезінфікуючими складами;
  • діелектричні властивості;
  • недорогу ціну.

Відра з поліетилену


Для виготовлення господарських відер може застосовуватися і поліетилен. Матеріал ПВТ відрізняється прозорістю, гнучкістю і еластичністю. Чи не виділяє шкідливих речовин, тому може контактувати з продуктами харчування. Його недолік - на холоді стає дуже крихким.

Поліетилен низького тиску - твердий, непрозорий. Застосовується для виробництва відер, не призначених для чистої води або продуктів. Зазвичай експлуатується для лакофарбових матеріалів, пального і мастил.

Види господарських відер


У продажу легко знайти моделі для транспортування важких сумішей, наприклад, будівельних. Такі відра мають зазвичай посилений ребрами каркас, металеву ручку. Для виготовлення таких відер застосовується морозостійкий пластик. Він відрізняється підвищеною міцністю. Ручки роблять з опліткою або без неї.

Для збору врожаю актуальними стають відра з кришкою. Зазвичай такі типи мають круглу форму, мають носик для зручності переливання рідини. Часто доповнені пластиковою ручкою. Відро з нею не можна сильно перевантажувати. У продажу можна знайти овальні, квадратні, прямокутні та інші ємності. Циліндричні підходять для змішування будівельних розчинів. Для малярських робіт зазвичай обирають прямокутні види. У ні зручніше занурювати валик або шпатель.

Особливості вибору


Перед покупкою господарського відра визначитеся з метою його застосування. Виріб вибирається легке, легко очищається. Для виробництва не використовуються токсичні матеріали. Зробіть акцент на маркуванні. Виробники часто вказують на дні, чи підходить пластикова модель для продуктів харчування чи ні, який обсяг має і з якого саме матеріалу зроблено.

Важливий і правильний вибір обсягу. Він може доходити від 0,45 мл до 90 літрів. Для побутових потреб зазвичай купують відра на 8-10 літрів. Для будівельних сумішей підходять варіанти на кілька десятків літрів, щоб отримати потрібну кількість розчину однакової консистенції.

Господарські відра часто застосовуються для сміття. Якщо в родині більше п'яти чоловік, а ви проживаєте у власному будинку, то оптимальний варіант - 25-літрове виріб. Слід надавати перевагу моделі з кришкою, вона захистить вас від неприємних запахів. Для невеликих господарств підійдуть менш об'ємні моделі.

Пластикові та поліетиленові господарські відра практичні і зручні, але термін їх служби залежить від умов застосування. Потрібно знати і правила користування такими ємностями. Не рекомендується зберігати їх в приміщенні з високими температурами, під променями прямого сонця. Пластик може почати плавитися, втратити свою первинну форму.