Кожен з батьків бажає аби її дитина була здорова. Проте малорухомий спосіб життя, шалене шкільне навантаження, генетична спадковість – всі ці фактори впливають на здоров’я дитини. Українські педіатри все частіше й частіше діагностують у своїх маленьких пацієнтів захворювання, пов’язані з хребтом та деформацією стоп. Серед найпоширеніших захворювань:

•  Вальгусна деформація стопи;

•  Плоскостопість;

•  Кіфоз;

•  Сколіоз.

Своєю чергою, якщо ці захворювання не лікувати – наслідки для дитячого лікування можуть бути не прогнозовані.

Вальгусна деформація стопи

Під цим захворюванням ховається патологічне викривлення центральній осі стоп. Може бути як вроджене, так і набуте. В першому випадку є дефект гену, що відповідає нормальний розвиток відділу нижніх кінцівок. Викривлення помітне вже в першу добу після народження.

Найпоширенішим є набута вальгусна деформація стопи. Серед основних причин: неповноцінний розвиток зв’язок та сухожиль, знижений тонус м’язів. Крім того, до вальгусної деформації призводить незручне та неправильно підібране взуття. Найчастіше проблеми зі стопами батьки помічають тоді, коли дитина починає ходити. Проте і в першому, і в другому випадку потрібна корекція стоп.

Щоб виправити цей дефект слід вчасно звернутися за допомогою до лікарів. І чим скоріше, тим кращим буде результат.

Кіфоз

Кіфоз – це патологічне захворювання хребта. Візуально про цей недуг свідчить сутула постава. При цьому захворювання викривляється верхня частина хребта, надалі може навіть з’явитися горб. Якщо лікування кіфозу не розпочати вчасно у дитини можуть руйнуватися міжхребцеві хрящі, відбувається їх деформація. І як наслідок порушення функції групи м’язів. Не лікування кіфозу може привести до розладу роботи внутрішніх органів.

Для лікування цього захворювання потрібно використовувати комплекс заходів, що дозволять усунути викривлення хребта.

Сколіоз

Більш серйозне захворювання з сильними наслідками – сколіоз. Він часто діагностується у дітей шкільного віку. Це пояснюється тим швидким ростом дитини та довгим сидінням за партою чи комп’ютером в одній позі. Це призводить до формування нерівномірного навантаження на хребет, порушення положення хребців та викривлення постави.

В програмі лікування сколіозу використовують, в залежності від важкості захворювання, як терапевтичні, так і хірургічні методи. Лікарі свідчать, що найкращі результати при терапевтичному коригуванні досягаються у віці від 5 до 12 років. Завдяки регулярним масажам, лікувальній фізкультурі, процедурам фізіотерапії зміцнюються м’язи спини та призупиняється подальше викривлення хребта.