Психологи і педагоги радять батькам не забороняти малечі грати в комп'ютерні ігри, але робити це потрібно з користю.

Форми і методи виховання сучасних дітей сильно відрізняються від того, що було 20 або 50 років тому. Суть цих методів, можливо, не змінилася, але разом з технічним прогресом змінилися умови виховання дитини. Так, наприклад, колишніх ведмедиків, пупсів і домашніх вихованців плавно витіснили Барбі і тамагочі, а на зміну їм прийшли ноутбуки, смартфони, планшети та захоплюючий і чарівний Інтернет. Неможливо утримати дитину від цих спокус. А іноді самі батьки раді сунути чаду під ніс планшет, лише б їх активний дитина хоч ненадовго заспокоївся.

Психологи і педагоги радять дозволяти дітям грати в ігри онлайн безкоштовно, але треба робити це з користю. Яку ж користь може принести гра дівчинці або хлопчикові? Не варто забувати, що маленькі вигадники з будь-якого процесу отримують якісь уроки. Наприклад, аніме ігри для дівчаток можуть стати уроком доброти і взаємовиручки. Одягалки маленьким модницям допоможуть розвинути смак, розібратися, що красиво, а що абсолютно неприйнятно. Потрібно запропонувати їм пограти в розвиваючу гру. Такі ігри можуть розвивати сприйняття кольору чи форми, навчати рахунку або читання, розвивати логічне мислення, уважність. Будь-яка гра вимагає посидючості і концентрації уваги.

Фахівці рекомендують дітям проводити за комп'ютерними іграми близько півгодини в день. На практиці це буває складно реалізувати, адже так важко відірвати дитину від гри, коли він тільки розігрався. У цьому випадку можна надати право вибору – грати довше, але через день або кожен день, але менший час.

Інтереси дітей залежать від статі і віку. Якщо раніше дівчата одягали цих ляльок, то тепер вони можуть прикрасити свою улюблену ляльку» віртуально. Хлопчаків, безсумнівно, зацікавлять ігри про піратів, гонки на автомобілях і всілякі стрілялки.

Дітям молодшого віку запропонуйте скласти цілу картинку або розкласти фігурки по квітам і формам. Дітей шкільного віку зацікавлять більш складні забави, в яких потрібно виконати якийсь набір дій для досягнення певного результату або отримання призу. У такій грі дитина не просто виконує механічні дії, а ухвалює рішення, яким чином краще вчинити, щоб досягти бажаного, розвиваючи таким чином логічне мислення.

При всій користь таких розваг, слід пам'ятати, що все добре в міру і живе спілкування з однолітками не зможе замінити ніякий комп'ютер.