Мінімалізму (minimus - найменший), як стилю в дизайні інтер'єру, притаманні лаконічні і нескладні форми, абсолютно точні і ясні композиції. Якщо порівнювати його зі своїм попередником - стилем модерн, мінімалізм дуже вдало його витіснив, не тільки за рахунок простих форм, але також за рахунок функціональних властивостей предметів. Можна не сумніватися, що серед усіх стилів в дизайні інтер'єру, що з'явилися в 50-их роках 20-го століття, мінімалізм є як найяскравішим, так і найбільш спірним стилем.
Інтер'єр в стилі мінімалізм і його основні ознаки
Розглядаючи основні ознаки мінімалізму, як стилю, важливо відзначити, перш за все, планування приміщень, світлове і колірне оформлення. Грамотне планування - вельми вагома складова, покликана створити просторі приміщення, подивіться цікаві рішення на dizajio.com.ua. Слід сказати, що простір не є однозначним передбачає величезні приміщення, хоча лаконічність і сама натуральність мінімалізму видно в приміщеннях з високими стелями і пристойними площами.
Дуже нерідко, щоб зберегти якомога більше обсягу, повітря, розподіл всіх приміщень на окремі кімнати або зони проводиться умовно. По можливості, при переплануванні здійснюється перенесення або повний демонтаж перегородок або створюються додаткові отвори, влаштовуються модні сьогодні перегородки з світло-прозорих матеріалів.
Необхідно зупинитися і на деяких деталях по використанню світла і кольору в переплануванні в стилі мінімалізм. Досягається це поділом на певні зони освітлення, його нерівномірним розподілом, грою на інтенсивності і контрастності освітлення. Краще зовсім не допускати прямого впливу джерела світла, вставляють світильники в стіни або стелі, застосовуючи практично непомітні або дуже прості по своїй конструкції.
Стиль мінімалізм
Дуже доступним і вдалим бачиться візуальне розділення простору на зони за рахунок відмінностей кольору підлогових покриттів, за рахунок відрізняється обробки окремих фрагментів стін. Не варто забувати, що стиль мінімалізм характеризується в основному натуральними квітами: білими, світло-сірими, бежевими. Поверхні в основному однотонні, а сам інтер'єр вибудовується за рахунок монохромних елементних поєднань.
Один з найпоширеніших варіантів інтер'єрних прикрас з вінілових платівок - настінний годинник. Механізм зі стрілками можна витягти зі старого будильника або купити найдешевший його варіант, після чого відокремити від нього необхідну частину. Вінілова платівка легко ріжеться і при акуратних діях не тріскається (попередньо її рекомендується трохи розігріти в духовці). Завдяки такій властивості з неї можна вирізати будь-які фігури від силуетів людей до візерунків, які нагадують сніжинки. Додатково новий годинник можна прикрашати всілякими аплікаціями (намистинами, наклейками, штучними квітами або іншими матеріалами, використовуваними в рукоділлі).