Після довгих років роботи ванна може прийти в знос. Часто це трапляється через проблеми з емаллю - вона стирається. Якщо ванна почала текти або ви відчуваєте, що її дно стало занадто тонким, почала з'являтися іржа, а колір ванни змінився з білого на сірий - значить, в ній купатися вже не можна. Тут є два виходи: купувати нову або реставрувати стару. Другий варіант дешевше, але мало хто про нього знає. А якщо знає, то не вміє. Саме про реставрацію ванн, її види та про те, хто це робить, ми розповімо в статті.
Чому зноситься ванна?
Ванна - досить надійна річ, знос якої зустрічається рідко. Але якщо це сталося, то з трьох причин:
- Ванна сама зносилася згодом. Емаль стирається, якщо часто і довго використовувати ванну. Таке відбувається тільки в разі дуже тривалого користування ванни: 15-20 років.
- Ванну часто обробляли занадто токсичними речовинами: кислота, різні порошки. Перед покупкою миючого для ванни краще дізнайтеся як воно діє.
- Вода з крана насичена великою кількістю фтору або інших речовин. В такому випадку ванна швидко зноситься через часту обробки системи водопровідниками різними хімікатами. Це корисно для вас, але шкідливо для ванн і раковин.
Реставрація ванни - найкращий варіант
Купити нову ванну - це дорого і незручно. Вам треба віддати багато грошей за ванну і відкласти частину на установку. В процесі установки у ванній кімнаті буде брудно, робочі можуть пошкодити плитку випадково або навмисно, щоб нова ванна влізла. Як підсумок, це забирає час, гроші і навіть нерви, з реставрацією такого не буде.
Кілька причин чому варто робити реставрацію:
- Реставрація буде в три або чотири рази дешевше. Якісна реставрація призведе вашу ванну в стан «як нова».
- Якщо ви здаєте або знімаєте квартиру, краще зробити реставрацію, щоб не витрачати зайві гроші.
Зробити реставрацію ванн можна у Львові. Хлопці займаються ваннами більше 5 років. Вони знають, як видалити навіть більшу іржу за день, і зробити з вашої старої ванни нову за кілька годин.
Види реставрації
Розповімо про методи реставрації. Серед професіоналів виділяються 3 методу: емалювання ванни, обробка рідким акрилом і метод «ванна у ванній».
Емалювання
Емалювання - простий і недорогий спосіб реставрації. Спеціаліст зробить цю процедуру за 3-4 години, але потім треба чекати 48 годин, щоб ванна висохла. Суть методу в обробці пензлем уражених частин ванни в 2, 3 або 4 шари синтетичним полімером. В результаті емаль стане товщі на 1-2 міліметра і збільшить термін роботи вироби.
Це найдешевший метод, готова ванна не буде виглядати як нова, а ще можуть залишитися сліди від пензлика. Емалювання не позбуватися від великої іржі, тому ванн в поганому стані таким методом не допоможеш.
Налив рідкого акрилу
Якщо у вас є достатньо грошей на реставрацію, краще зробити налив рідким акрилом. Спеціаліст завдає речовина по краях вироби і чекає поки воно стече всередину, в процесі вирівнюючи потік. В результаті покриття стане товщі на 3-5 мм, а сама ванна буде виглядати, як з магазину. Таку реставрацію ванн можна зробити в Івано-Франківську.
Ванна у ванні
Акрилова вставка - найрадикальніший метод реставрації ванни. Суть його в підборі спеціального акрилового вкладиша, щоб вставити його в виріб. Метод використовується при великих пошкодженнях каркаса: іржа, занадто тонкий акрил в деяких місцях. Вкладиш і установка коштують дорого, і не до всіх ванн такий метод підійде, але зате він дає міцність і зовнішній вигляд нової ванни.
Реставрацію ванни можна замовити на сайті https://luxvanna.com.ua. Вони пропонують два види реставрації: «Економ» за 2000 грн і «Люкс» за 2700 грн. На сайті є картинки і докладний опис послуг, а також можливість замовити реставрацію «в один клік».