Що насамперед приходить вам на думку, коли з'являється необхідність поліпшення стану організму або просто загального оздоровлення? Звичайно, це плавання в басейні, користь якого незаперечна і серед звичайних людей, і серед спортивних тренерів, і серед лікарів.
Дуже часто плавання прописують лікарі як реабілітаційні заходи для людей, які перенесли травми або страждають на різні патології, пов'язані з порушенням рухової функції.
Користь плавання в басейні
Під час занять плаванням у роботі задіяні практично всі м'язи тіла, що вигідно відрізняє плавання від занять на багатьох тренажерах, коли навантаження йде лише на певні ділянки тіла. А плавання в басейні при вагітності – це запорука здоров'я мами та майбутньої дитини.
Треба лише врахувати, що вагітним потрібно вибирати басейни з водою, структура якої найбільш наближена до природної, оскільки речовини, що містять хлор, що використовуються для дезінфекції, можуть викликати алергічні реакції.
Плавання в прописують людям з ослабленою діяльністю серцево-судинної системи, оскільки плавання має нормалізуючий ефект при стабілізації кров'яного тиску. Доведеним є той факт, що плавання знижує ризик захворювання на діабет.
Крім того, ніхто не заперечуватиме того моменту, що плавання в басейні для схуднення - відмінний засіб для зниження ваги та підтримки фігури у чудовій формі.
Плавання в басейні навантажує м'язи, але не навантажує суглоби, це пов'язано з фізичними властивостями води, оскільки рідина під час опору підтримує тіло, одночасно виштовхуючи його на поверхню.
До речі, тренування в басейні – одна з найважливіших складових підготовки космонавтів для польоту в космос, адже вода – це не лише імітація невагомості. Плавання в басейні показано при профілактиці та лікуванні кісткових захворювань, тому що в цьому випадку протипоказано навантаження на кістки та суглоби.
На щастя, плавання в басейні сьогодні – не предмет розкоші, а загальнодоступне задоволення. Виберіть басейн з найбільш оптимальними для вас характеристиками – і плавайте на здоров'ї.
Сучасні технології дозволяють робити басейни з різним складом води – починаючи від звичайних способів дезінфекції та закінчуючи інноваційними методами іонізації.
Басейни бувають з різною довжиною доріжок, вода може відрізнятися способами очищення, крім того, існують спеціальні басейни для дітей та для вагітних, є басейни для сімейного відвідування, для спортивних тренувань тощо.
Перед відвідуванням басейну варто подбати про екіпірування, бо це багато в чому визначить комфортність занять. Як і кросівки для бігу, так і одяг для плавання повинен вибиратися максимально ретельно.
Якщо купальник, шапочка, окуляри не завдають дискомфорту, не тягнуть, не ріжуть тіло, поєднуються між собою за кольором та стилем, то й плавання стане задоволенням.
Кілька порад з плавання в басейні
Перш ніж розпочати тренування в басейні, проконсультуйтеся з лікарем. Це особливо важливо, якщо у вас є якісь патологічні або хронічні захворювання. Лікар допоможе вам визначити рівень інтенсивності навантажень.
Радьтеся з інструктором з плавання. Уважно поставтеся до його зауважень щодо вдосконалення техніки плавання, ви зможете мінімізувати свої помилки в процесі тренування.
Займайтеся, поступово збільшуючи навантаження. Пропливши доріжку, відпочиньте трохи, потім без відпочинку пропливіть ще дві доріжки з наступним короткочасним відпочинком. І так протягом усього заняття. Це дозволить оптимізувати навантаження на організм і сприятиме найкращому оздоровчому результату. Доцільним є також застосування різних стилів плавання.
Дуже важлива регулярність занять. Звичайно, відвідування басейну раз-по-раз здатне доставити вам задоволення, але оздоровчий результат настане тільки після регулярних, не менше 2-3 разів на тиждень, занять плаванням.
Плавання в басейні - це дуже приємне заняття, що щадить, що впливає на організм. За допомогою плавання ви можете підтягнути м'язовий тонус, зміцнити дихальну систему, нормалізувати серцево-судинну та нервову діяльність, а також омолодити своє тіло, та й просто уявити собі колосальне задоволення.