Вітальня – від слова «вітати», це місце, де ми зустрічаємо гостей і вітаємо їх. Сьогодні, звісно, ​​вже не так буквально. Сучасні вітальні – це скоріше приміщення, де зустрічаються всі члени родини, коли їм хочеться побути разом і відчути себе саме родиною.

Але так, і гостей також приймають саме у вітальні. А якщо ми говоримо про таку популярну сьогодні концепцію квартири-студії, то вся вона, по суті, теж є одна суцільна вітальня.

Основне правило сучасної вітальні – грамотно організований житловий простір. Потреби сімей, звичайно, відрізняються одна від одної. Також різняться між собою і загальні характеристики їхніх квартир або приватних будинків. Але й спільне таки є.

Сучасний дизайн вітальні важко уявити без стінки – модульних корпусних меблів, призначених як для прихованого зберігання речей, так і їх демонстрації. А також для розміщення телевізора та предметів техніки, що його супроводжують.

Сучасні модульні стіни для вітальні дуже зручні в експлуатації. Це скоріше модельні ряди елементів, ніж готові композиції, з яких кожен сам чи за допомогою дизайнера або консультантів у меблевому салоні зможе обрати собі оптимальний комплект меблів у зал.

Сучасна вітальня, фото

Особливості комплектації сучасних стінок

Сучасну стінку у вітальню з модулів можна придбати як у меблевих салонах, так і в меблевих інтернет-магазинах. Найчастіше така процедура здійснюється на замовлення. Але готові композиції можуть бути й у наявності.

Традиційно серед запропонованих варіантів є такі елементи для сучасної стінки в зал:

  • закриті глухими фасадами пенали і шафи - призначені для зберігання одягу, постільних речей і рушників і навіть якоїсь побутової техніки, що не часто використовується. Такі шафи будуть незайвими у складі вашої стінки, якщо в квартирі немає окремих комори або вбиральні кімнати, а зберігати речі все одно десь потрібно.
  • закриті скляними фасадами пенали та шафи – зазвичай використовуються для зберігання та одночасної демонстрації посуду, а також якихось сувенірів чи пам'ятних речей.
  • відкриті пенали та шафи – тут зберігаються книги, теж сувеніри та фотографії у рамках.

При цьому і шафи (але вони рідше), і пенали можуть бути не тільки підлоговими, тобто стояти на підлозі, але і настінними, тобто висити на стіні.

  • Навісні полиці - використовуються для тих же цілей, що і відкриті шафи, але виглядають легше і не обтяжують кімнату, що особливо важливо, якщо ваша вітальня невеликих розмірів.
  • ТВ-тумби – їхнє призначення зрозуміло з назви. Сам екран може стояти як на тумбі, так і бути закріпленим на стіні над нею.

Напрямки дизайну при створенні сучасного інтер'єру у вітальні

Сучасна вітальня, фото

Сучасні стилі інтер'єру, які впевнено довели свою доцільність у наших будинках і квартирах – це екостиль (він же скандинавський дизайн), мінімалізм та неокласика.

  • Екостиль – це використання при створенні меблів натуральних матеріалів (по можливості) та природних кольорів. Безумовно, сучасні стінки у вітальню з фасадами з натурального дерева будуть досить недешевими та дещо складними у догляді (дерево – примхливий матеріал), але на ринку зараз є відмінні МДФ та ДСП, зовнішній вигляд яких повністю повторює натуральне дерево. Стильно, не дуже дорого і легко у догляді.

Ще одне цікаве рішення: корпус сучасної вітальної стінки зроблений з матеріалу з імітацією дерева, а фасади – глянець, найчастіше білий, рідше бежевий чи чорний.

  • Неокласика – це меблі класичних пропорцій, але зроблені з урахуванням усіх сучасних технологій та із сучасних матеріалів. На відміну від звичайних класичних меблів в таких неокласичних сучасних меблях у вітальню немає масивних карнизів або пілястр і балюстрад. Все стримано та дуже вишукано. Оздоблення матове, кольори зазвичай сірий, слонова кістка. Хоча у моду входять і сині відтінки.
  • Мінімалізм - це мало меблів. Раніше, ніж віддати перевагу сучасній стінці в стилі мінімалізм (зазвичай це тільки ТВ-тумба і пара навісних полиць), подумайте, чи є у вашій квартирі інші місця для зберігання речей.

Модульні сучасні стінки в вітальню – ідеальний варіант, який можна використовувати у кожних квартирі або у приватному будинку. Фантазуйте, мрійте, створюйте власну вітальню .. Але не забувайте, що обрані меблі також повинні бути якісними та від перевіреного виробника.