Cbel3pjFABOyPDV68EFNz2sQ6bF2Kv8Szf9pt81tW93mIlfQ_Sxs0lOaxjSvbXu9aZgWzJHPuGeVb42hP5Bl_xRkg4Z1MLF7Dqug3-r-i3M9g3X5WxI5bWYK1oPWfwx8hrsvrGF3Z08B8jd5OQ

Сучасні автомобілі у більшості своїй обладнані системами турбонаддуву. Додатковий агрегат забезпечує більш високу потужність двигуна та економію палива. А от якщо з ним виникають проблеми, ремонт турбін у Чернівцях дозволяє без проблем їх вирішувати. Але — тільки за умови звернення до спеціалізованої СТО. Пояснимо, чому.

Коли потрібно ремонтувати турбіну?

Рахується, що термін експлуатації турбокомпресора відповідає робочому ресурсу двигуна. Але це лише в теорії. На практиці виникають проблеми. Це може бути як природний процес зношення (причому в бензинових двигунах він більш швидкий), так і порушення норм експлуатації двигуна (варто сказати, що це основна причина виходу з ладу).

Умовно кажучи, якщо автовласник їздить акуратно, дотримується регламенту заміни мастила та фільтрів, купує рекомендовану оливу та заливає якісне паливо, у нього не буде проблем з турбіною принаймі впродовж 150 тис. км пробігу чи навіть більше. Зокрема, ресурс системи турбонаддуву дизельного двигуна — до 300 тис. км.

Але таких ідеальних умов практично не існує — враховуючи наші дорожні умови, якість мастил та інші фактори. Тож проблеми з турбіною — реальний ризик. Зазвичай автовласники розпізнають їх за вже видимими «симптомами». Це — зниження потужності, збільшення споживання мастила, поява «кольорового» вихлопу, незрозумілий шум тощо.

Ці фактори майже завжди вказують на вихід з ладу турбокомпресора. Проте не варто спішити його міняти. Якщо провести діагностику на СТО, в більшості випадків можна зрозуміти причину несправності, усунути її та відремонтувати агрегат.

Діагностика і ремонт турбіни: як це відбувається

Спеціалізовані турбосервіси працюють за злагодженими алгоритмами. Обслуговування агрегатів проводять у декілька етапів:

  1. Діагностика турбіни без зняття — за допомогою спеціального електронного обладнання.
  2. При підтвердженні несправності — майстер знімає турбіну та розбирає її.
  3. Чищення деталей агрегата в ультразвуковій ванні та за допомогою піскоструменевої обробки.
  4. Дефектовка: огляд кожного елементу турбіни. Саме це дозволяє знайти причину несправності та визначити, які деталі треба замінити.
  5. Встановлення нових запчастин: оригінальних чи аналогів.
  6. Балансування валу, колеса компресора на стендах.
  7. Збірка турбіни, регулювання геометрії, налаштування електронного актуатора.

Як зазначають експерти з турборемонту компанії «ТурбоСТО», провести такі дії реально лише в умовах спеціально обладнаної СТО. Ремонт турбіни в середньому на 50% дешевший її заміни. При цьому агрегат відновлюють до заводських характеристик.