Головний мозок – один із перших органів, який уражається при зловживанні алкоголем. Навіть невелика порція спиртного викликає серйозні розлади мозкової діяльності, а постійний прийом етанолу призводить до патологічних змін.
Про лікування від алкоголізму читайте на сайті https://alkomedfrank.com/!
Мозок складається з кількох відділів, з'єднаних нейронами. Алкоголь, що володіє високою токсичною дією, руйнує захисну структуру нервових клітин і знищує їх. Етанол викликає утворення тромбів. В результаті відбувається закупорка кровоносних судин, і клітини мозку зазнають кисневого голодування. Через гіпоксію відбувається відмирання нейронів. Цей процес супроводжується ейфоричним станом, що сприяє формуванню залежності психологічному рівні.
Регулярне вживання спиртного гнітить вищу нервову діяльність. Етанол змінює структуру клітин мозку вже за кілька хвилин після потрапляння в організм. Алкоголь витісняє креатин, який є джерелом енергії та регулює обмінні процеси. Етиловий спирт знижує рівень холіну, який відповідає за інтелект.
У стані сп'яніння уповільнюються реакції, порушуються розумові процеси. Постійна інтоксикація алкоголем впливає на організм так само, як черепномозкова травма, і викликає такі наслідки:
- провали в пам'яті, нездатність запам'ятовувати нову інформацію;
- порушення концентрації уваги;
- загальмованість;
- порушення координації, орієнтації у часі та просторі;
- розлад мови.
Внаслідок тривалого прийому спиртного людина деградує. Руйнуються комунікативні навички, емоційне сприйняття, змінюється поведінка. Залежний втрачає здатність виявляти почуття, неадекватно реагує на події, що відбуваються. Згодом функції мозку обмежуються діяльністю лише на рівні рефлексів та інстинктів – поїсти, попити, відвідати туалет. Людина зазнає труднощів при виконанні найпростішої роботи.
Етанол провокує розвиток недоумства, деменції, хвороби Альцгеймера. Постійні запої спричиняють некроз окремих ділянок головного мозку. Процес незворотний, призводить до інвалідизації та летального результату. За наявності хоча б однієї з ознак ураження головного мозку на фоні алкоголю слід негайно звернутися до лікаря. На ранньому етапі патологію можна усунути із мінімальним ризиком для здоров'я.
Навіть після повної відмови від алкоголю на будь-якій стадії залежності руйнівні процеси в головному мозку продовжуються ще протягом 1-2 місяців.