Порушення кровообігу, відтоку лімфи, накопичення рідини призводить до збільшення жирових клітин. Набряклість провокує розростання сполучної тканини. Зовні целюліт проявляється нерівністю шкіри, видно горбики, ямочки - все це сигналізує про глибокі проблеми в тканинах. Щоб покращити стан, потрібно розібратися у причинах появи хвороби, розібратися у стадіях целюліту та варіантах лікування.

Чому виникає целюліт

Ненависна апельсинова кірка утворюється на тих зонах, де порушені обмінні процеси. Найчастіше жінки скаржаться на целюліт у зоні стегон та сідниць.

Часто целюліт з'являється як наслідок дисбалансу естрогену – відбувається аномальне відкладення адипоцитів. Провокують виникнення також:

- гіподинамія - сидячий спосіб життя, відсутність руху;

- захворювання щитовидної залози, проблеми в ендокринній системі;

- шкідливі звички (нікотин погіршує кровообіг);

- стреси: через негативний вплив адреналіну судини стоншуються і затримують рідину;

- неправильне харчування, зловживання жирною та вуглеводистою їжею;

- Дефіцит альбуміну в організмі;

- Фактори спадковості.

Чи є у вас целюліт?

Як і будь-яке захворювання, целюліт має кілька стадій розвитку.

Перший. На цій стадії візуально проблема не помітна. Шкіра на вигляд гладка, без горбків. Іноді може виявлятися припухлість через набряклість.

Друга. Через прогресування порушення мікроциркуляції, наростання тиску в тканинах з'являється набряк. У клітинах затримується рідина, захисна реакція організму – вироблення колагену, який поділяє жирові капсули. На цій стадії вже візуально помітна апельсинова кірка.

Третя. Прогресуючи, хвороба посилює доставку кисню, і навіть білків і вуглеводів. Продукти метаболізму важко виводяться. Горбики та нерівності збираються у вигляді «сот». Шкіра в проблемних місцях змінює колір і стає холоднішою.

Четверта. Стадія характеризується фіброзними утвореннями, пов'язані з медичними проблемами. Масажі та креми не в змозі вирішити проблему. Проблема видна неозброєним оком: шкіра горбиста, синюшна, має слабку чутливість. Фіброзний целюліт можна прибрати лише ліпосакцією.

Як позбутися целюліту в домашніх умовах

Самостійно прибрати целюліт можна лише на 1-2 стадії.

Для цього використовують:

- антицелюлітний масаж (сухою щіткою, ручний або апаратний);

- косметичні засоби з активними компонентами (скраби, креми, гелі, обгортання);

- чаї, що виводять зайву рідину, що сприяють схуднення;

- Спеціальні фізичні вправи для проблемних зон;

- Коригування харчування.

Боротьба з целюлітом 3-4 стадії

У запущених випадках домашніх процедур недостатньо. Апаратні методики на кшталт вакуумно-роликового масажу налагоджують кровообіг, покращують обмін речовин. Апаратний антицелюлітний масаж розбиває глибокі жирові відкладення у проблемних зонах, підвищує пружність шкіри, покращує трофіку тканин. Тканини оздоровлюються зсередини.

Доцільно використовувати ферментотерапію в ділянки з целюлітом – введення спеціальних препаратів, які мають потужну дренажну дію. Процедура кріоліполізу також ефективно бореться з целюлітом -клітини жирової тканини руйнуються під дією низької температури.