Коли не знаєш, що одягнути, обирай total black – це правило часто виручало модниць у різних ситуаціях, від важливих ділових зустрічей до коктейльних вечірок. Адже одяг чорного кольору завжди виглядає стримано, елегантно і актуально, незалежно від модних тенденцій. Про необхідність мати у своєму гардеробі як мінімум одну чорну стильну сукню та брючний костюм знають, здається, усі жінки. Проте цього року звання «нового чорного» кольору у світовій моді отримало поєднання синього та жовтого, як у прапорі України. Сьогодні ми розповідаємо, як український двоколор увірвався до списку модних трендів.

Як суспільство та модна індустрія впливають одне на одного

Якщо вам здається, що мода знаходиться поза політикою, тоді ви, мабуть, ніколи не задумувалися про історію походження штанів-блумерів, тренчкота, куртки-бомбера та ще з доброго десятка речей, які є в гардеробі сучасних чоловіків та жінок, і які були у тренді в той чи інший період. Не кажучи вже про світшоти, худі та футболки з принтами й різноманітними лозунгами на гострі соціально-політичні теми.

З одного боку модна індустрія задає певні тенденції на фасони одягу та аксесуарів, кольори чи конкретні вироби для широких мас, а з іншого боку – мода є відбитком усього того, що відбувається у певній країні чи у світі в цілому, що так чи інакше стосується кожного члена суспільства і що турбує людство. Згадайте лише, як легендарна «маленька чорна сукня» від Коко Шанель стала одночасно і порятунком для жінок, які хотіли стильно одягатися у важкий період після Першої світової війни, і їхнім символом свободи та сили. Це один із прикладів того, як мода стала способом вираженням власного я дизайнера, а також відповіддю на потреби суспільства, тут і зараз, даруючи при цьому мрію та надію на майбутнє. Чи згадайте про відносно недавній тренд на шуби зі штучного хутра, який виник як відповідь модельєрів та брендів на чергові вимоги екоактивістів у багатьох країнах світу відмовитися від виробів з натурального хутра задля порятунку життів тварин.

Отже, мода впливає на суспільство, а суспільство своєю чергою впливає на моду, і ці процеси відбуваються безперервно.

Новий світовий тренд

24 лютого 2022 року світ сколихнула новина про напад Росії на Україну. І модна індустрія швидко відреагувала на трагічні події в Україні, а також відзначила мужність українського народу. Так, наприклад, в підтримку українців інститут кольору Pantone назвав головними кольорами цієї весни «енергійний жовтий» та «вільний блакитний», а дизайнер Демна Гвасалія присвятив свій показ весняної колекції Balenciaga біженцям з України (перед початком шоу усіх гостей на стільцях чекали жовто-сині футболки та лист від кутюр’є). На сторінках у соцмережах відомих модних інфлюенсерів з різних країн також з’явилося чимало образів у жовто-синіх кольорах, наприклад, у Каролін Далл та Емілі Сіндлєв (Данія), Леоні Ганне (Німеччина) та інших. Навіть світові рок-гурти, такі як Red Hot Chilli Pappers та Metallica випустили свій брендований мерч у жовто-синіх кольорах.

Боротьба українців за незалежність, відвага та єдність українського народу стали прикладом для усього світу і тому в підтримку України весь світ одягнув жовто-синій патріотичний одяг та продовжує його носити. Тепер жовтий та синій кольори – це не просто золота пшениця та синє небо, це символ свободи, оптимізму, віри у краще майбутнє. І якщо сама ідея носити одяг певних кольорів як спосіб висловити свою політичну позицію не є новим прийомом у світі моди, то використання українського двоколора стало неочікуваним трендом цієї весни, який неможливо було спрогнозувати. Тепер синьо-жовтий – це новий чорний.