Товар з Китаю проходить довгий шлях перед тим, як потрапити до українських підприємців. Маршрут включає: замовлення, упаковку, оформлення документів, транспортування. Щоб побудувати успішний бізнес на перепродажі китайських товарів, потрібно не тільки дешево придбати товари, але й вигідно їх доставити.
У цій статті докладно розкажемо, як відбувається доставка товарів з Китаю в Україну.
Етап 1. Вибір товару
Ключовий чинник бізнесу – правильна ніша. Часто підприємці-початківці вибирають популярний товар, який вже зарекомендував себе на ринку. Але тут проблема: вони не можуть зробити конкурентну пропозицію. Як результат, товар просто залишається на полиці.
Сьогодні в Китаї широкий вибір різноманітних товарів. Виробники стежать за трендами та постійно оновлюють пропозиції. Крім цього, тут є можливість замовити ексклюзивний товар. Він не продається у роздріб, але користується попитом у споживачів.
Етап 2. Пошук надійного постачальника
Китайські постачальники зацікавлені у довгостроковій співпраці. Бажано оптовій, великими партіями від 300-500 штук. Саме тому у Піднебесній створено найбільший маркетплейс – Alibaba. Тут представлені практично всі постачальники, що є на китайському ринку.
Наша порада перед організацією прямого постачання - замовити пробну партію товару у постачальника, щоб переконатися у його сумлінності. Подивитися якість, час відправлення, наскільки оперативно відповідають на питання.
Звичайно, у Піднебесній є недобросовісні виробники і шахраї. Тому контролюйте цей процес та перевірте всю інформацію про постачальника. Особливо зверніть увагу на такі моменти:
• реєстрація домену сайту
• чи є версія сайту на китайській мові
• на кого оформлені реквізити
• перевірте контакти (телефон, адресу)
• почитайте відгуки в інтернеті
Етап 3. Вибір виду доставки
Вид транспортування залежить від товару. Його обсягу та об’єму, а також часу, який замовник готовий очікувати. Наведемо приклади. Доставляти літаком краще продукти, що швидко псуються, коштовності, дизайнерський одяг, термінові комплектуючі для техніки. Термін авіадоставки до 10 днів, а навіть, в залежності під розкладу авіаліній, 1-3 дні. Звісно час для сучасного підприємця грає важливу роль. Але доставка літаком має суттєвий недолік – вартість. Вона найдорожча з усіх варіантів. Тарифікація вантажу починається з 1 кг. Якщо вага менша, то замовник все рівно сплачує, як за кілограм. Крім цього, літак не перевозе негабаритні вантажі.
Доставку з Китаю краще обирати морем. Замовнику вона обійдеться у 3 рази дешевше, ніж авіа. Крім цього, морськими шляхами можна перевозити рідину, батарейки та негабаритний вантаж, - тобто все, що заборонено літаком.
Ще одна перевага морської доставки – збірні вантажі. Сьогодні підприємці можуть замовляти невеликими партіями або товар у різних виробників, і буває, що цього обсягу не вистачає для повного заповнення морського контейнеру. У цьому випадку рішення – збірний вантаж. Товари різних замовників пливуть в одному контейнері. Тобто ви не сплачуєте на «повітря», а платите за місце у контейнері. І головне: чим менше ваше замовлення – тим менше ви сплачуєте.
Термін доставки морем – 55-60 днів. Тому, роблячи замовлення, потрібно розрахувати час. Морська доставка буде цікава підприємцям, які займаються великим та спланованим бізнесом.
Організувати доставку товару з Китаю можна самостійно. Проте цю справу краще довірити професіоналам. Компанія M3Cargo спеціалізується на доставці товарів з Китаю морем. Без зайвих нервів та клопоту, ви отримаєте свій товар «під ключ».